Garmin Varia Vision – náhľadový displej pre cyklistov

Displej Varia Vision jednoducho namontujete na akékoľvek športové okuliare.ZDROJ | Garmin

Máte radi gadgety, ktoré vám môžu zachrániť život? Náhľadový displej Garmin Varia Vision s cenou 399,99 € pre cyklistov k nim rozhodne patrí.

Naše hodnotenie

89%
0 100

Výhody

  • vyššia bezpečnosť cyklistiky
  • množstvo informácií na displeji
  • jednoduchá inštalácia

Nevýhody

  • vysoká cena
  • výdrž 8 hodín

Jednou vetou

Garmin Varia Vision veľmi zaujímavým spôsobom zvyšuje komfort a bezpečnosť jazdy.

Garmin Varia Vision 8
ZDROJ | Garmin

Ak bol projekt Google Glass na niečo dobrý, tak potom hlavne na to, že ukázal možnosti a inšpiroval iných k vývoju a výrobe zaujímavých produktov založených na princípe miniatúrneho displeja prepojeného s okuliarmi.

Pozrite siGarmin predstavil smart cyklistické okuliare Varia Vision

Jedno z tých najzmysluplnejších riešení predstavil nedávno Garmin v podobe svojho nového produktu Varia Vision. Ide o tzv. náhľadový, alebo in-sight displej pre cyklistov, ktorý je jednoducho pripojiteľný k akýmkoľvek okuliarom.

Garmin Varia Vision 2
Displej Varia Vision jednoducho namontujete na akékoľvek športové okuliare. ZDROJ | Garmin

Ich majiteľ tak vo svojom zornom poli vidí informácie prenášané z pripojených cyklo zariadení Garmin, čím Varia Vision skvelo zapadá do ekosystému produktov, ktoré má pre bikerov Garmin vo svojom portfóliu.

Pozrite siV blízkej dobe sa pravdepodobne dočkáme Google Glass 2

Význam cyklopočítačov, alebo špeciálnych bike radarov je zjavný, no pri miniatúrnom displeji na okuliare sa automaticky vynára otázka – na čo je toto dobré? Komfort a bezpečnosť, to sú dva najvýznamnejšie prínosy náhľadového systému.

Garmin Varia Vision 4
Funkcia Virtual Partner na displeji Varia Vision. ZDROJ | Garmin

Jednoducho počas jazdy máte priamo vo svojom zornom poli všetky údaje z cyklopočítača a nemusíte tak ani na sekundu skloniť hlavu, resp. zrak k riadidlám.

Pre borcov na cesťákoch sú dáta o výkone v zornom poli určite veľkou pomocou, no aj pre hobby bikerov, alebo pre tých, ktorí bicykel používajú ako dopravný prostriedok v mestskej premávke, ponúka Varia Vision veľmi užitočné riešenie.

Garmin Varia
Garmin VariaZDROJ | Garmin

Totiž s modelovým označením Varia predáva Garmin od minulého roka špeciálne prvky aktívnej bezpečnosti pre cyklistov, ako sú adaptívne svetlá či cyklo radary upozorňujúce na autá blížiace sa k cyklistovi zozadu.

No a práve dáta z cyklo radaru Varia je možné zobrazovať v náhľadovom displeji Varia Vision, čo znamená, že počas jazdy v premávke máte priamo vo svojom zornom poli dokonalý prehľad o autách rútiacich sa za vami.

Garmin Varia Vision 7
ZDROJ | Garmin

Každý, kto len raz prešiel na bicykli v dopravnej špičke centrom nášho hlavného mesta, rozumie, že toto je funkcia, ktorá ušetrí množstvo stresu. Ako je však Varia Vision riešená po technickej stránke?

V prvom rade potrebujete okuliare. Môžu byť takmer akékoľvek, displej v pohode sadne aj na hipsterské RayBan-y, no predsa len elegantnejším riešením sú klasické cyklo okuliare.

Pozrite siTak tieto okuliare bude chcieť aj Peter Sagan, neveríte?

Na nožičku okuliarového rámu, pravú či ľavú, sa pomocou gumičiek uchytí držiak, ktorým nie je nič iné, ako plastový disk s dvoma výbermi. Do nich zapadnú výbežky samotného displeja a sklopením o 90° smerom dole sa displej perfektne zaaretuje.

Potom stačí už len zapnúť, spárovať s kompatibilným cyklopočítačom Garmin Edge 520 alebo 1000 a do displeja môžu začať prúdiť informácie.

Garmin Varia Vision 9
ZDROJ | Garmin

Varia Vision zobrazí naraz maximálne štyri dátové polia v rámci jednej obrazovky a takýchto obrazoviek je možné nakonfigurovať si až päť, plus ďalšie pre segmenty, navigáciu a funkciu Virtual Partner.

Prepínanie medzi jednotlivými obrazovkami je veľmi komfortné, a to pomocou prepínača na bočnej strane tela displeja. Spárovanie s radarom Garmin Varia je možné priamo, teda bez nutnosti použiť Edge ako spojku.

Následne sa vo vašom zornom poli zobrazujú vozidlá prichádzajúce zozadu ako biele bodky medzi žltými pásmi. Ak pásy zmenia farbu na zelenú a všetky bodky zmiznú, znamená to, že vo vzdialenosti 140 metrov za vami sa nepohybuje žiadne auto.

Garmin Varia Vision 04
ZDROJ | Garmin

Okrem zobrazovania dát na displeji dokáže Varia Vision aj vibrovať, čím vás upozorní na štart nového okruhu (LAP), štart segmentu, odbočenie pri aktívnej navigácii, ale aj na prichádzajúce hovory alebo správy.

Garmin Varia Vision má len 29,7 gramov vrátane Li-Ion akumulátora, ktorý vydrží poháňať displej približne 8 hodín.

Garmin Varia Vision veľmi zaujímavým spôsobom zvyšuje komfort a bezpečnosť jazdy, jeho jedinou nevýhodou je suma, ktorú treba investovať, ak chcete využívať všetky výhody produktov Garmin.

Garmin Varia Vision 1
ZDROJ | Garmin

Komentáre k článku