Garmin fénix 6S – elegancia aj pre športovcov

Kým pri svojom zrode mal Garmin fénix DNA drsných hodiniek určených do tých najtvrdších outdoorových podmienok, čo bolo veľmi jednoznačne podčiarknuté dizajnom, dnes už to tak úplne neplatí.

Naše hodnotenie

92%
0 100

Výhody

  • extrémna výdrž batérie
  • zabudovaná mapa Európy
  • Garmin Pay

Nevýhody

  • erzia 6S nemá drsný image
  • slabé rozlíšenie displeja

Jednou vetou

Dnes neexistujú iné hodinky, ktoré by mali takú vysokú odolnosť, výdrž batérie, zabudované mapy a tak prepracované tréningové funkcie. 

Šestka totiž prináša naozaj veľké množstvo modelov, v ponuke sú nielen rôzne veľkosti (6S, 6, 6x), ale aj rôzne stupne výbavy (Sapphire, PRO a PRO SOLAR), plus ešte rôzne typy remienkov.

Mne chalani z Garminu poslali na testovanie model 6S Sapphire vo farbe Rose Gold Tone. Teda krásne dámske hodinky. Táto najmenšia verzia fénixov má displej s priemerom 30,4 mm, okolo neho elegantne zaoblený zlatý prstenec a rovnako zaoblené sú aj ovládacie tlačidlá.

Práve na tlačidlá som si spočiatku nevedel zvyknúť, pri pánskych modeloch to bude asi lepšie. Novinkou je widget menu. Kým doteraz zaberal jeden widget jeden screen, tak po novom sú naraz vidieť na displeji tri widgety.

Zo začiatku sa mi to zdalo trochu neprehľadné, ale po chvíli som si zvykol a uznávam, že je to efektívnejšie. Na displeji tak naraz vidím napríklad prejdené kroky, tep aj dáta z Pulse OX. Z čoho? Pulse OX je technológia, ktorá dokáže merať mieru okysličenia krvi kyslíkom, čo oceníte najmä pri adaptácii vo vysokých nadmorských výškach.

Okrem toho nový optický snímač pulzu dokáže merať tepovú frekvenciu aj pod vodou, pri plávaní už teda nemusíte nosiť špeciálny hrudný pás.

Okrem výdrže batérie bol veľmi chytro vylepšený aj jej manažment. Namiesto zostávajúcich percent batérie teraz fénix hlási čas zostávajúci do momentu, kedy vám hodinky skapú. Veľká pochvala.

Ešte väčšiu posielam za to, že aktivovať battery saver mód dokážem tromi krokmi. Teda asi za dve sekundy som výdrž batérie prepol z 9 na 27 dní. Čítate správne, v SmartWatch móde vydrží fénix 6S mesiac, v Expedition móde so zapnutým GPS 20 dní a verzia PRO dokonca až 46 dní.

Treba spomenúť aj dve zásadné vylepšenia tréningových metrík. Pri výpočte VO2 Max teraz hodinky zohľadňujú počasie a prevýšenie počas výkonu. Pace Pro zas výpočet optimálneho tempa pre dosiahnutie stanoveného cieľa upravuje podľa toho, či práve stúpate, alebo klesáte.

Zdá sa, že legenda outdoorových geekov pokračuje. Dnes totiž neexistujú iné hodinky, ktoré by mali takú vysokú odolnosť, výdrž batérie, zabudované mapy a tak prepracované tréningové funkcie.

Hodinky Garmin fénix 6S si môžete zakúpiť aj v predajnej sieti NAY, alebo si ich nechajte pohodlne doručiť priamo až domov.

Komentáre k článku