Realme X3 SuperZoom zaujme periskopickým fotoaparátom, ale aj cenou

ZDROJ | realme

Nová vlajková loď realme X3 SuperZoom určená pre európsky trh láka najmä na periskopický fotoaparát, ale aj pomerne bohatú výbavu vyváženú priaznivou cenou. Do predaja zamieri už v priebehu budúceho týždňa.

Podtitul SuperZoom nového modelu odkazuje primárne na jeho 8 Mpx snímač so 122-milimetrovým objektívom uloženým v periskopickej konštrukcii, ktorý zabezpečuje 5-násobné optické priblíženie obrazu. V spojení s hlavným senzorom s rozlíšením 64 Mpx ponúka až 60-násobné hybridné priblíženie. Podobný systém využíva okrem iných napríklad aj Samsung Galaxy S20 Ultra.

ZDROJ | realme

Túto zostavu zadných fotoaparátov dopĺňa 8 Mpx snímač s ultraširokouhlým objektívom so 119-stupňovým záberom a 2 Mpx snímač určený na fotenie makro záberov. Tento hardvér obohacuje realme o režim Nightscape 4.0 pre tvorbu nočných záberov, umelú inteligenciu a režim Tripod pre stabilizáciu obrazu pri nahrávaní 4K UHD videa pri 60 snímkach za sekundu.

ZDROJ | realme

Predný fotoaparát uložený v drobnom výreze využíva snímač Sony IMX616 s rozlíšením 32 Mpx, ktorému pri tvorbe portrétových fotografií s bokeh efektom dopomáha sekundárny snímač s rozlíšením 8 Mpx. Aj v tomto prípade fotoaparát ponúka nočný režim špeciálne prispôsobený pre nočné selfie zábery.

ZDROJ | realme

Takmer celú prednú stranu smartfónu pokrýva 6,57“ IPS LCD displej s rozlíšením 1 080 x 2 400 pixelov a obnovovacou frekvenciou 120 Hz. Keďže ide o IPS LCD displej a nie OLED, snímač odtlačkov nie je umiestnený pod displejom, ale na bočnej strane zariadenia. Toto umiestnenie však má aj svoje výhody, podľa spoločnosti dokáže smartfón odomknúť už za 0,3 sekundy, teda takmer okamžite po priložení odtlačku na snímač.

Pozrite siRealme má prvé smarthodinky, stoja ako remienok na Apple Watch

Zahanbiť sa nový model nedá ani vnútorným hardvérom, ktorý tvorí v prvom rade výkonný čipset Qualcomm Snapdragon 855+. Operačný systém Android 10 s nadstavbou Realme UI bude mať spolu s aplikáciami k dispozícii až 12 GB RAM. Interné úložisko typu UFS 3.0 bude dostupné v kapacitách 128 aj 256 GB.

Teplo z hardvéru bude odvádzať vodné chladenie, ktoré sa má údajne postarať o 12,5 % zníženie priemernej teploty čipsetu, ale aj batérie. Tá ponúka kapacitu 4 200 mAh a nabíjať ju bude možné až výkonom 30 W. Plné nabitie má batéria dosiahnuť za 55 minút na nabíjačke.

Pozrite siRealme Buds Q ponúknu odolnosť voči vode, Buds Air Neo zas dizajn AirPodov

Realme X3 SuperZoom bude oficiálne v predaji od 2. júna v modrej a bielej farbe za cenu 499 €. Okrem štandardných predajcov si ho môžete objednať aj priamo z oficiálnej webovej stránky realme.com.

Zdrojrealme

Komentáre k článku