Realme má prvé smarthodinky, stoja ako remienok na Apple Watch

ZDROJ | Realme

Čínska spoločnosť Realme mala včera veľký deň. Okrem svojich prvých inteligentných hodiniek Realme predstavil smart televízory, herný smartfón či bezdrôtové slúchadlá.

ZDROJ | Realme

Doteraz Realme ponúkal len inteligentný náramok Band. Realme Watch má 1,4″ farebný displej s rozlíšením 320 x 320 pixlov, ktorý chráni 2,5D Gorilla Glass 3. Displej má jas 380 nitov s regulovateľnými 10 stupňami jasu. Hustota zobrazenia je 323 ppi.

Realme Watch dokážu monitorovať srdcovú frekvenciu, oproti Realme Band pribudol snímač PPG od spoločnosti Goodix a vedia odmerať hladinu kyslíka v krvi (SpO2).

ZDROJ | Realme

Smarthodinky majú 14 športových režimov, medzi nové patria Aerobic Capacity, Badminton, Bežecký pás alebo Stolný tenis. Hodinky zistia, či ich majiteľ kráča alebo beží, algoritmus presného počítania vraj zráta každý jeho krok.

ZDROJ | Realme

Z ďalších funkcií môžeme spomenúť Ovládanie hudby (určenú na prehrávanie a reguláciu hlasitosti) a Ovládanie fotoaparátu, ktorá slúži ako diaľkové tlačidlo spúšte fotoaparátu.

ZDROJ | Realme

Realme Watch sa dodávajú s 12-timi ciferníkmi. Na predvolenom sa zobrazuje „klasika“: čas, dátum, deň, počasie, počet krokov, srdcový tep a spálené kalórie počas dňa. Z appky Realme Link si používatelia môžu  vybrať iný ciferník, výrobca sľubuje, že v novej OTA aktualizácii pridá 100 nových ciferníkov.

Monitorovanie saturácie kyslíka v krvi je nevyhnutné napríklad pre tých, ktorí vykonávajú fyzické alebo duševné cvičenia s vysokou intenzitou.

ZDROJ | Realme
ZDROJ | Realme

V rámci ekosystému umiestňuje Realme hodinky v centre svojho systému AIoT a s budúcou aktualizáciou bude možné prepojiť viacero zariadení AIoT s Realme Watch bez toho, aby bolo nutné vyťahovať smartfón z vrecka. Inteligentná domácnosť už teraz podporuje napríklad Smart TV, slúchadlá Realme Buds Air ale aj inteligentné reproduktory, lampu a čističku vzduchu.

ZDROJ | Realme

Realme Watch ponúka okrem inteligentných notifikácií odolnosť voči prachu a vode (krytie IP68), upozornenia na dlhé posedávanie, pitný režim, monitoring spánku a meditačnú relaxáciu.

ZDROJ | Realme

Hodinky napája batéria s kapacitou 160 mAh, ktorá má poskytnúť sedemdňovú výdrž aj so zapnutým 24/7 monitorovaním srdcového tepu. V prípade, že ho používateľ vypne, mali by bez nabíjačky vydržať až 9 dní.

ZDROJ | Realme

Smarthodinky sa dodávajú s puzdrom v čiernom prevedení, ku ktorému sa dajú vybrať dva druhy remienkov – Classic Strap a Fashion Strap. Prvý je v čiernej farbe, druhý je na výber v červenej, modrej a zelenej.

Realme Watch sa začnú predávať v Indii od 5. júna prostredníctvom vlastnej webstránky, neskôr majú prísť aj do ponuky kamenných obchodov. Cena pre indický trh je určená na 3 999 indických rupií, čo je v prepočte zhruba 48 eur. Približne toľko dáte za originálny remienok pre Apple Watch.

ZDROJ | Realme

ZdrojRealme

Komentáre k článku