Realme Buds Q ponúknu odolnosť voči vode, Buds Air Neo zas dizajn AirPodov

ZDROJ | realme

Nálož noviniek z dielne čínskej spoločnosti realme pokračuje. Po novom vlajkovom smartfóne realme X50 Pro Play, smart hodinkách a prvom smart televízore realme Smart TV prišli na rad aj plne bezdrôtové slúchadlá, ktoré nasledujú trendy do takej miery, až sú na prvý pohľad na nerozoznanie od svojej konkurencie.

Bezdrôtové slúchadlá realme Buds Q ponúkajú pomerne štandardnú štupľovú konštrukciu, o ktorej dizajn sa postaral prestížny dizajnér José Lévy. Pomerne konzervatívnu čiernu a bielu verziu dopĺňa výraznejšia žltá verzia podobná prvej generácii bezdrôtových slúchadiel Samsung Galaxy Buds.

ZDROJ | realme

Vo vnútri týchto slúchadiel pracujú 10-mm meniče, pričom jedno slúchadlo váži iba 3,6 gramu. S nabíjacím obalom, s ktorým dokážu na cestách vydržať na jedno nabitie až 20 hodín, vážia 35,3 gramu. Konštrukcia slúchadiel je navyše s certifikáciou IPX4 odolná voči striekajúcej vode a potu.

ZDROJ | realme

Nabíjací obal slúchadiel bohužiaľ na rozdiel od konkurenčných slúchadiel nepodporuje bezdrôtové nabíjanie. Na druhej strane je ho však možné nabíjať výkonom až 30 W. Kompromis vo výbave sa prejavuje v prekvapivo nízkej cene. Slúchadlá realme Buds Q budú na domácom čínskom trhu na úvod dostupné za špeciálnu akciovú cenu 129 CNY, čo je v prepočte zhruba 17 eur.

Pozrite siRealme má prvé smarthodinky, stoja ako remienok na Apple Watch

Slúchadlá realme Buds Air Neo nápadne podobné slúchadlám Apple AirPods sa okrem svojho okopírovaného dizajnu vyznačujú 13-mm meničmi. Samotné slúchadlá majú vydržať na jedno nabitie zhruba 3 hodiny a v kombinácii s nabíjacím obalom zhruba 17 hodín.

ZDROJ | realme

Slúchadlám Buds Air Neo nechýba ani jednoduché pripojenie k smartfónom značky realme vďaka funkcii Instant Auto Connection. Slúchadlá však samozrejme na pripájanie využívajú bezdrôtovú technológiu Bluetooth 5.0 a tak ich môžete pripojiť aj k zariadeniam iných značiek.

ZDROJ | realme

Realme Buds Air Neo sú už aktuálne v predaji na čínskom a indickom trhu v bielej farbe v prepočte za zhruba 35 eur. K bielej verzii slúchadiel sa má čoskoro pridať aj zelený a červený variant. Ich dátum vydania však zatiaľ nepoznáme. Otázna je v tejto chvíli aj ich oficiálna distribúcia na európskom trhu.

Zdrojrealme (1),(2)

Komentáre k článku