Prvé plne bezdrôtové slúchadlá od Grado sľubujú neutrálne stredy a poctivé basy

ZDROJ | Grado Labs

Plne bezdrôtové slúchadlá nie sú len módny trend, ale smer, ktorým vykročili už takmer všetci výrobcovia slúchadiel. Konečne sa k ním pridáva aj legendárny výrobca Grado Labs. Prvou lastovičkou je model GT2020.

ZDROJ | Grado Labs

Grado GT220 (podľa výrobcu) zúročujú roky skúseností, ktoré teraz nájdete v univerzálnych slúchadlách so špičkovým zvukom ponúkajúcich precízne vokály a „definitívne“ basy.

Pozrite siGrado, známy výrobca slúchadiel, predstavil svoj prvý bezdrôtový model

Okrem kvalitného zvuku poteší Grado nadštandardnou výdržou batérií, počúvať hudbu môžete jeden a pol dňa, 36 hodín. Samotné štuple vydržia 6 hodín, v puzdre sa nabijú na ďalších 5 cyklov. Slúchadlá sa dajú nabíjať cez USB-C port, alebo bezdrôtovo.

Ovládajú sa dotykom pomocou dotykového kapacitného systému. Ľavá strana ovláda telefón a reguluje hlasitosť, pravá strana slúži na prehrávanie hudby. Slúchadlá podporujú prístup k hlasovým asistentom.

ZDROJ | Grado Labs

Frekvenčná odozva meničov je 20 Hz až 20 kHz s 32 ohmovou impedanciou. Bezdrôtový prenos zvuku zabezpečuje Bluetooth vo verzii 5.0 s podporou kodekov aptX, AAC a SBC.

ZDROJ | Grado Labs

Batéria v puzdre má kapacitu 500 mAh, ďalšie sú v každom slúchadle s kapacitou 50 mAh. Káblovým nabíjaním sa nabijú zhruba za 2 hodiny.

ZDROJ | Grado Labs

Grado GT2020 sa už dajú predobjednať za 259 dolárov, do predaja prídu na budúci týždeň, 15. októbra. Cena slúchadiel je teda o niečo nižšia, ako ponúka konkurencia (Sennheiser, Bang & Olufsen), čo by mohlo byť s prémiovým zvukom, aký výrobca sľubuje zaujímavou prvou voľbou.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

ZdrojGrado Labs

Komentáre k článku