Monitor AOC U31U1 s dizajnom od Porsche vyrazí dych aj profíkom

ZDROJ | AOC

Rozdiely medzi pracovným a súkromným životom sa čoraz viac stierajú. Tento rok si mnoho z vás po prvý raz vyskúšalo prácu z domova. Aj pre vás je preto možno určená novinka so zaujímavým dizajnom a vynikajúcimi parametrami od známeho výrobcu AOC.

Dizajn bezrámového monitoru zaujme hneď na prvý pohľad. Na jeho tvorbe sa podieľal jeden z najlepších ateliérov sveta, Studio F. A. Porsche, za ktorý už stihol získať prestížne ocenenie Red Dot Design Award.

AOC U31U1 poskytuje UHD obraz na 32-palcovej obrazovke. Ponúka ergonomické možnosti a reproduktory, z konektivity tu nájdeme DisplayPort, HDMI a DVI.

ZDROJ | AOC

Monitor sa zameriava na používateľov s vysokými estetickými požiadavkami, vychádza z trendov klasického dizajnu nábytkov. Jeho trubkový statívový stojan vzbudzuje dojem ľahkosti a zapadne do akéhokoľvek prostredia.

ZDROJ | AOC

Medzi jeho ďalšie konštrukčné rysy môžeme spomenúť tenký štvorstranný bezrámový sklopný a otočný displej, ktorý je výškovo nastaviteľný do 120 mm. Zadná doska je z hliníka, má zaoblené rohy a nachádzajú sa v nej všetky porty. Mimoriadne praktickou vychytávkou je, že táto doska zostáva v rovnakej polohe aj keď sa displej otočí na výšku. Káble sú stále na tom istom mieste. Nechýba mriežka pre systém VESA.

ZDROJ | AOC

Monitor má 31,5 palcov, IPS panel ponúka 4K/UHD rozlíšenie (3 840 x 2 160 pixlov). Vďaka splneniu štandardu VESA Display HDR600 poskytuje 10-bitovú farebnú hĺbku s 1,07 miliardami farieb a vynikajúcemu kontrastu. Farebná škála siaha od luminiscenčnej bielej až po najhlbšiu čiernu. Displej pokrýva 135 % sRGB, 100 % Adobe RGB a 98 % farebnej škály DCI-P3.

ZDROJ | AOC

Okrem DisplayPort 1.4 tu nájdeme HDMI 2.0, USB-C a rozbočovač USB 3.2. Pripojenie USB-C poskytuje alternatívny režim DisplayPort na prenos aj video signálov s vysokým rozlíšením. USB Power delivery môže súčasne nabíjať batériu notebooku (do 65 wattov) a zabezpečovať rýchly prenos dat USB 3.2.

Monitor má pomer strán 16:9, 5 ms dobu odozvy, 60 Hz obnovovaciu frekvenciu a jas 600 nitov. Reproduktory majú výkon 2 x 2 W, rozmery (bez základne) sú 414,25 x 718,5 x 75,07 pri hmotnosti 7,6 kg (10,3 kg aj so stojanom).

AOC U31U1 sa na našom trhu predáva za 959 eur.

ZdrojAOC

Komentáre k článku