Prémiový Dell Chromebook Latitude 7410 ponúka špičkové parametre

ZDROJ | Dell

Dell so svojimi Chromebookmi nadväzuje na minuloročné modely, ktoré boli určené najmä pre podnikové využitie. Nová generácia 14-palcových notebookov ponúka ďalšie bezpečnostné a organizačné funkcie.

Dell Latitude7410 bude prvým Chromebookom, ktorý sa bude predávať v dvoch konfiguráciách: ako notebook alebo 2 in 1 vyvinutý v rámci programu Intel Athena. Používatelia si budú môcť vybrať medzi ľahkým čiernym materiálom z uhlíkových vlákien alebo sivou povrchovou úpravou z hliníka. Výsledný dizajn tak ostane rovnaký, ako pri klasických notebookoch od Dell.

Zatiaľ čo predchádzajúce verzie obsahovali procesory maximálne po Intel Core i7 8. generácie, Latitude 7410 prichádza s procesormi Intel Core i7 10. generácie. Na výber je až do 16 GB DDR4 RAM a maximálne 1 TB úložného priestoru. Okrem Wi-Fi 6 je k dispozícii aj verzia s LTE a obrazovkou so 4K rozlíšením. V Chromebooku je vôbec po prvý raz 4K panel s technológiou Low Blue Light. Káblovú konektivitu zabezpečuje pomerne slušný výber portov.

ZDROJ | Dell

Podľa Dell-u má model 2 in 1 najdlhšiu výdrž batérie zo všetkých Chromebookov, čo znamená až 21 hodín výdrže batérie. V prípade použitia ExpressCharge nabijete batériu za 60 minút až na 80 % kapacity, 20 minút nabíjania vám dá 35 % z kapacity.

Najväčším problémom, ktorému čelia spoločnosti pri home-office, je správa a bezpečnosť. Akonáhle sa údaje ocitnú mimo bezpečnú sieť, je ťažké ich mať pod kontrolou. Používatelia môžu využívať jednotný pracovný priestor Dell Technologies na zníženie zložitosti pri zabezpečení, správe a podpore Dell Latitude 7410. Dell tvrdí, že IT tímy budú mať rovnaké úrovne riadenia a bezpečnosti ako v podnikovom prostredí.

ZDROJ | Dell

Chromebook Enterprise Latitude 7410 je k dispozícii od 1 290 dolárov, čoskoro bude k dispozícii aj s procesormi Intel Core i3, tam bude cena začínať na 1 099 dolároch.

ZdrojDell

Komentáre k článku