Pracuje BMW tajne na elektrickej motorke?

ZDROJ | BMW

Minulý rok sme informovali o zaujímavom koncepte elektrickej motorky z dielne BMW – Motorrad Vision DC Roadster. Podľa najnovších informácií možno z konceptu bude realita.

Vďaka uniknutým informáciám si BMW dalo v nemeckej patentovej agentúre DPMA patentovať niečo, čo v sebe ukrýva názov DC, ktorý odkazuje na spomínanú motorku.

ZDROJ | autoblog.com

Pozrite siElektrická motorka z budúcnosti od BMW

Niektoré z podaných patentov odkazujú na názvy CE02 a CE04, ktoré by mali predstavovať elektrický skúter BMW C Evolution. Referencia patentov odkazuje na motocykle/skútre.

„Každý, kto si to vyskúšal v praxi, veľmi dobre vie, že jazda na dvoch kolesách je rovnako vzrušujúca, keď má elektricky pohon! Vysoká úroveň krútiaceho momentu zrýchľuje tep. Tento takmer brutálny výkon prináša úplne nový zážitok z dynamického výkonu. A BMW Motorrad Vision DC Roadster stavia túto skúsenosť tvárou v tvár,“ povedal minulý rok Edgar Heinrich, vedúci dizajnu BMW Motorrad.

Otázkou ostáva, kedy môžeme očakávať nejaký reálny výsledok v podobe elektrickej motorky. Informácie o dojazde či potenciálnej cene sú samozrejme zatiaľ neznáme.

ZdrojElectrek

Komentáre k článku