Pozrite si Samsung Galaxy Note8 naživo + naše prvé dojmy

Dnes sme mali možnosť vyskúšať si nový Samsung Galaxy Note8 predstavený tento týždeň v New Yorku. Určite si pozrite naše video s novinkou, ale nechýbajú ani naše prvé dojmy a detailné fotografie.

RECENZIASamsung Galaxy Note8 – Kráľ je mŕtvy, nech žije kráľ!

Samsung Galaxy Note8 je najdrahším smartfónom v ponuke výrobcu, zaplatíte zaň tisíc eur. Vďaka peru S Pen zaujme najmä špecifickú skupinu zákazníkov, ktorí dokážu využiť výhody pera pri svojej práci či kreatívnej tvorbe. Je to však aj najvybavenejší smartfón na trhu.

Samsung Galaxy Note8 v rukách riaditeľa slovenskej pobočky Samsung Electronics Czech and Slovak – Petra Tvrdoňa

Pozrite siSamsung ukázal Galaxy Note8 – toto je najlepší smartfón výrobcu

Potenciál má Note8 obrovský, ak si uvedomíte, naposledy sa u nás predával model Note4, keďže Note5 sa na Slovensko nikdy oficiálne nedostal a predaj Note7 bol kvôli batériám pozastavený. Myslíme si však, že Note8 môže tentokrát zaujať nielen v biznis sektore, a to najmä vďaka novému duálnemu fotoaparátu, ktorý Samsung vo svojom smartfóne použil vôbec prvýkrát.

Na Slovensku sa budú predávať dve farebné verzie Samsung Galaxy Note8 od 15. septembra 2017.

Podrobne sa o novinke dozviete v našom článku z predstavenia: Samsung ukázal Galaxy Note8 – toto je najlepší smartfón výrobcu.  Preto sa nebudeme opakovať a spomenieme len to, čo sme si všimli nové, alebo sme po prvých pár minútach s novinkou postrehli.

V zásade pozítivnou novinkou je samotné telo smartfónu Note8. Možno sa na fotografiách zdá, že ide len o zväčšenú S8 a S8+, a to aj kvôli použitému Infinity displeju zaberajúcemu podstatnú časť prednej plochy. V skutočnosti je dizajn výraznejšie odlišný, čo pocítite v rukách, ale aj pri používaní s perom S Pen.

Porovnanie veľkostí: Samsung Galaxy S8 vs. Samsung Galaxy Note8

Hrany sú ostrejšie, čím sa získala väčšia plocha displeja na prácu nielen s perom, ale aj so samotným dotykovým displejom. Zaoblenie je teda minimálnejšie. Celkovo sa novinka výborne drží v rukách a vôbec nemáte pocit, že ide o veľké 6,3-palcové zariadenie. V porovnaní s Note5 je dokonca plocha zobrazená na displeji pri sledovaní videí väčšia o 32%!

Zaujímavou funkciou je rozhodne App Pair, kde si môžete vytvoriť a uložiť dvojice aplikácií, ktoré si jednoducho naraz spustíte z bočného panelu. Môžete to využiť napríklad pri kopírovaní súborov, ak si zvolíte dvojicu okien z aplikácie Moje súbory, alebo napríklad v aute môžete mať naraz na displeji navigáciu aj hudbu. Naozaj praktické.

Rozhodne nás teší viac funkcií pera S Pen, kde pri tvorbe poznámok na hlavnej obrazovke môžete vytvoriť až 100 stranový dokument. V minulosti bolo možné vytvoriť len 2 stránky. Výhodou je priama možnosť editácie z uzamknutého displeja, čo sa hodí napríklad pri nákupnom zozname v obchode.

Pozrite siSamsung Galaxy Note8 vs top end konkurencia

Vyskúšali sme si aj tzv. živé správy, čo sú akési vlastné dynamické emotikony. Priamo pri písaní správy v rôznych komunikačných aplikáciách môžete na klávesnici vyvolať možnosť vytvorenia živej správy.

https://www.youtube.com/watch?v=w-BSJm9D0DM

Tiež nás potešila možnosť prekladu pomocou pera S Pen aj celých viet, nielen slov. V testovacom kúsku na Magio pláži sme však celú vetu ešte preložiť pomocou pera S Pen nedokázali, ide totiž o nefinálne kusy novinky.

Veľkou témou je duálny fotoaparát, a to právom. Tešíme sa na reálne skúsenosti počas testovania, no už teraz môžeme povedať, že určite mnoho používateľov bude s nadšením používať dvojnásobný optický zoom, kedy bez straty kvality zosnímate aj vzdialenejšie objekty.

Rozmazanie pozadia bude tiež funkcia, ktorá nezapadne prachom. Až pri použití dvoch snímačov, navyše oba s optickou stabilizáciou, sa s rozmazaním pozadia vyhráte naplno. Výhodou je, že vytvorené snímky so zapnutou funkciou rozmazania, môžete dodatočne upravovať (väčšie, či menšie rozmazanie) aj po ich vytvorení. Je to prehľadné, rýchle a preto si myslíme, že to využije aj úplný laik a môže sa tak pochváliť napríklad „profi“ portrétmi.

Samsung Galaxy Note8 je skutočne zaujímavý prístroj, avšak kvôli cene len pre technologických fajnšmekrov a ľudí, ktorí si ho budú môcť finančne dovoliť. Po tom čo sme si ho vyskúšali len uvažujeme, či vôbec bude mať niekto dôvod na kúpu modelu S8+, keďže podľa nás si buď kúpite S8 kvôli kompaktným rozmerom, alebo potom rovno Note8 s výraznejšie väčším displejom, perom S Pen a duálnym fotoaparátom.

Samsung Galaxy Note8 v dokovacej stanici Samsung DeX

 

 

Komentáre k článku