Potrebujete prepojiť budovy na vzdialenosť 3 kilometrov? NETGEAR má riešenie

ZDROJ | NETGEAR

Spoločnosť NETGEAR predstavila nový bezdrôtový airbridge WBC502, ktorý dokáže spojiť viaceré 3 kilometre od seba vzdialené budovy do jednej Wi-Fi siete. Slúžiť však tiež môže ako outdoorový Wi-Fi prístupový bod.

Školy, firmy, nemocnice a iné organizácie, ktoré sídlia vo viacerých budovách v rámci jedného komplexu, sa často pasujú s problémom ich vzájomného prepojenia. Zásah do pozemku a budov z dôvodu výstavby drôtového prepojenia nie je vždy možný, budovy preto musia byť často prepájané bezdrôtovo.

NETGEAR WBC502 sa na takéto prepojenia zameriava a súčasne dokáže prepojiť aj viac budov od seba vzdialených až do troch kilometrov. Airbridge dokáže vytvoriť outdoorové point-to-point alebo point-to-multipoint prepojenie, no fungovať môže aj ako outdoorový prístupový bod a outdoorový klientsky most pri pripojení Wi-Fi to ethernet.

ZDROJ | NETGEAR

Airbridge stavia na 5 GHz Wi-Fi štandarde 802.11ac a technológii 2×2 MU-MIMO, pričom teoreticky dokáže ponúknuť maximálnu rýchlosť 850 MB/s. Súčasťou zariadenia je aj dvojica ethernetových portov, ktoré sú vhodné napríklad pre káblové pripojenie bezpečnostných kamier a iných senzorov.

ZDROJ | NETGEAR

Na rozdiel od mnohých podobných riešení nový airbridge WBC502 pre svoje fungovanie nepotrebuje žiaden ďalší počítač alebo dedikovaný server, na ktorom by bežala jeho vzdialená správa. Tá beží priamo na hardvéri airbridgu a dostupná je cez cloudový portál Insight alebo aj cez mobilnú aplikáciu.

ZDROJ | NETGEAR

Riešenie je samozrejme prispôsobené pre firmy a organizácie a tak v tejto vzdialenej správe môžu administrátori siete nakonfigurovať aj niekoľko firemných zariadení naraz. Táto vzdialená správa následne prebieha cez frekvenčné pásmo 2,4 GHz.

ZDROJ | NETGEAR

Airbridge disponuje certifikáciou odolnosti IP55, vďaka čomu odolá dažďu, prachu, slnečnému žiareniu aj nehostinnej zime. Nainštalovaný samozrejme môže byť na stenu, ale aj na stĺpy.

NETGEAR WBC502 je už dostupný v predaji aj na našom trhu od 150 eur.

ZdrojNETGEAR,Tlačová správa

Komentáre k článku