Popod Las Vegas budú jazdiť Tesly v tuneloch The Boring Company

ZDROJ | The Boring Company

Jedna z ďalších spoločností Elona Muska, The Boring Company, ktorá sa už nejaký ten rok venuje hĺbeniu tunelov, dostala oprávnenie na prevádzkovanie dopravy popod mesto Las Vegas. Teda jeho časti, popod výstavisko Las Vegas Convention Center.

Pozrite siElon Musk predviedol prvý tunel od The Boring Company

Trasa Convention Center Loop v Las Vegas.ZDROJ | The Boring Company

Celý projekt rýchlej dopravy v podzemí bol síce Elonov Muskov nápad, no do spustenia projektu sa zapojil aj tamojší Las Vegas Convention and Visitors Authority (LVCVA), ktorý má na starosti i kongresové centrum v Las Vegas. To je presne to, kde sa každoročne koná vývstava CES, ale aj desiatky ďalších s lokálnym či globálnym zásahom.

Keďže sa výstavisko rozrastá o nové a, samozrejme, obrovské časti, LVCVA chce vylepšiť aj dopravu medzi výstaviskom i v meste, kde je doprava už i tak preplnená. Odpoveďou má byť práve The Boring Company, ktorá je schopná pomerne rýchlo kopať tunely a vďaka spolupráci s Teslou aj poskytnúť rýchly spôsob prepravy.

ZDROJ | The Boring Company

V tuneloch majú totiž jazdiť elektromobily Tesla s plne autonómnym systémom. Vodiči sa tak nemusia obávať, či zvládnu jazdu v úzkych priestoroch. O všetko sa postará automatika s umelou inteligenciou.

LCVA už v roku 2019 oznámila, že chce do projektu investovať 50 miliónov dolárov, ktoré má Boring Company použiť na vyhĺbenie tunela, akejsi slučky popod výstavisko. Dnes je tunel dokončený a pripravuje sa na spustenie. Na druhej strane je cieľom stále i to, aby tunely boli popod celé Las Vegas.

Portál Electrek navyše informuje, že o tunelovú prepravu má záujem aj komplex kasína a hotelov Encore. Tí už získali súhlas od tamojších úradov na možnosť vybudovania tunela a stanice. Tunel by mal byť napojený aj na ten na výstavisku Las Vegas Convention Center.

ZDROJ | The Boring Company

Cesta z výstaviska do kasína má podzemím trvať len dve minúty. Autom táto trasa trvá minimálne 7 minút, pešo až 22 minút. Tunely od The Boring Company by mali byť k dispozícii od budúceho roka. Kedy presne ale zatiaľ nie je známe.

Hoci to tak zatiaľ nevyzerá, vďaka bohatému mestu hazardu a obrovskému preťaženiu ciest sa napokon The Boring Company dostane do mnohých kútov Las Vegas. Určite to však potrvá ešte roky, ak nie desiatky rokov. Predsa len, doprava podľa predstáv Elona Muska a The Boring Company je stále pomerne sci-fi.

ZDROJ | Boring Company

 

ZdrojThe Boring Company

Komentáre k článku