Polar M600 – smart hodinky primárne pre športovcov

ZDROJ | Polar

Trh s inteligentnými hodinkami stále rastie. Náramky, ktoré predtým slúžili len na meranie pohybovej aktivity pomaly zapadajú prachom a na scénu sa dostávajú tie, ktoré toho vedia oveľa viac. Polar M600 chcú byť jednými z nich.

Polar 2
ZDROJ | Polar

Spoločnosť Polar s fínskymi koreňmi si myslí, že trh s inteligentnými hodinkami stále nie je presýtený. Prichádza preto s prvými wearables s Android Wear, ktoré mieria na aktívnu cieľovú skupinu. Tie spájajú pohodlie pozrieť si notifikácie zo zápästia aj informácie o tom, koľko ste spálili za deň kalórií.

Polar M600 boli vytvorené hlavne pre ľudí, ktorí majú radi aktívny životný štýl. Sú vodoodolné a ochranné sklo Gorilla Glass, ktoré zakrýva 1,3 palcový displej by malo zaistiť aj ich robustnosť.

Polar 3
ZDROJ | Polar

Okrem iného hodinky ponúkajú aj GPS či merač tepu. Od konkurencie ale vynikajú presnosťou vďaka použitiu šiestich senzorov namiesto obvyklých dvoch.

Polar 4
ZDROJ | Polar

Najväčším kameňom úrazu tohto novodobého trendu je výdrž batérie. Tá by sa tu mala pohybovať na úrovni dvoch dní. Zodpovedná za to má byť 500 mAh batéria.

Pre rýchly výber možností Android Wear alebo prostredia Polar poslúži hardvérové tlačidlo, ktoré bude kedykoľvek k dispozícii.

Polar 5
ZDROJ | Polar

Ako už zvykom báva, hodinky budú veľmi dobre spolupracovať aj s dodávanou aplikáciou, pomocou ktorej bude mať majiteľ poruke všetky informácie od počtu spálených kalórií až po osobného trénera. Ten môže pri menej aktívnom dni upozorniť používateľa na nedostatok pohybu či pripraviť ho na náročnú udalosť, ktorú si sám vyberie.

Polar
ZDROJ | Polar

Vnútorné úložisko bude mať kapacitu 4 GB, ktoré bude slúžiť hlavne na hudbu. Wearables môžu byť spárované cez Bluetooth aj so slúchadlami a smartfón tak môže spokojne odpočívať doma, zatiaľ čo majiteľ beží maratón.

Hodinky by mali byť dostupné do konca septembra za cenu 349 €.

ZdrojPolar

Komentáre k článku