Po smartfónoch s blockchainom HTC ponúkne router Exodus 5G Hub

ZDROJ | HTC

Značka HTC už v minulosti priniesla zaujímavé smartfóny HTC Exodus 1 a Exodus 1s, ktoré podporovali technológiu blockchain. Najnovšie tu máme router HTC Exodus 5G Hub.

HTC pripravilo unikátny prenosný 5G router s dotykovou obrazovkou, ktorý funguje na softvéri Zion, čím umožňuje vytvoriť súkromné a bezpečné prostredie pre tých, ktorí chcú využiť technológiu blockchain.

ZDROJ | HTC

Pozrite siExodus 1s – ďalší smartfón od HTC, ktorý bude využívať blockchain

Novinka disponuje procesorom Snapdragon 855 a modemom X50 5G, ktorý bol použitý aj pri staršom modeli HTC routera. Novinka ponúkne dve verzie – 2,5 GHz pre Spojené štáty a 3,5 GHz pre Austráliu. Postupne by však router mohol byť k dispozícii aj pre iné frekvencie.

Čo sa týka zabudovaného modemu, HTC Exodus 5G Hub podporuje rýchlosť sťahovania (download) až do 2,63 gigabit za sekundu a rýchlosť nahrávania (upload) až do 287 megabit za sekundu. K modemu môže byť pripojených 20 rôznych zariadení cez Wi-Fi 5 alebo 60 GHz pripojenie.

Vďaka 5″ obrazovke a operačnému systému Android 9 môže router spúšťať vlastné aplikácie. Príkladom je prístup k HTC Zion Vault, peňaženku, ktorá je schopná chrániť Bitcoiny, Ethereá, Litecoiny či iné kryptomeny. Cez samotný router môže navyše fungovať Bitcoinový uzol.

Ochrana bude fungovať na základe šifrovania cez mail ProtonMail, Brave browser a pomocou technológií VPN a ad-blok. Okrem samotného routera, budú pochopiteľne chránené aj pripojené zariadenia.

ZDROJ | HTC

Pozrite siHTC Exodus – ďalší Blockchainový smartfón na obzore

Novinka by mala byť napísaná v druhom štvrťroku 2020 a cena by mala byť 600 dolárov. V prípade zakúpenia mesačného servisného plánu by mala byť cena znížená na 300 dolárov.

Cena rozhodne nie je najnižšia. Na druhej strane HTC ukazuje cestu, akým smerom sa môžu modemy posúvať a tiež, ako môžu vyzerať. Miesto nudnej skrinky, ktorú máte väčšinou schovanú za televízorom, tak dostanete zariadenie, ktoré sa hodí do smart domácnosti.

ZdrojVenture Beat

Komentáre k článku