Plne elektrický Peugeot e-208 je opradený technológiami, ktoré si zamilujete

Elektrické modely Peugeot dokazujú, že prechod z klasického auta na elektromobil nie je o kompromisoch, práve naopak. V prípade modelu Peugeot e-208 si budete užívať nielen jeho nadčasový dizajn či dynamické jazdné vlastnosti, ale aj technológiami prešpikovanú výbavu, ktorá sa postará o pohodlie a bezpečnosť celej posádky.

Výber malého mestského modelu bol kedysi o istých kompromisoch, či už po stránke výbavy, jazdných vlastností alebo pohodlia. Nový Peugeot e-208 však túto tému sebavedome zmieta zo stola perfektnou výbavou, vďaka ktorej sa za jeho volantom ocitnete v úplne novej ére mestskej mobility. Nadčasový totiž nie je iba jeho externý dizajn, ale aj luxusný interiér a v ňom zabudované inteligentné technológie.

Pozrite siS novým Peugeot e-208 vstúpite do éry elektromobilov vo veľkom štýle

Krok vpred, priamo do budúcnosti

Dravý dizajn modelu Peugeot e-208 sa prenáša do interiéru v podobe futuristických prvkov, ktorého centrom je v prvom rade palubný i-Cockpit 3D. Tento holografický displej umiestnený za volantom vám poskytne všetky dôležité informácie o vozidle v priestorovom 3D zobrazení akoby vystrihnutom z vedecko-fantastického filmu.

Na rozdiel od filmov tu však priestorový efekt nie je vôbec na okrasu. Jeho úlohou je zlepšenie ergonómie digitálneho kokpitu postavením najdôležitejších ukazovateľov do popredia. Tie ostatné budete mať v prípade potreby pod dohľadom, no počas jazdy vás vďaka trojrozmernému zobrazeniu nebudú žiadnym spôsobom rozptyľovať. Fotografie holografický efekt ani nedokážu dostatočne dobre zachytiť. Ak teda budete mať tú možnosť, i-Cockpit 3D si určite nenechajte ujsť ani naživo.

Na obrazovke za volantom tak môžete v prípade plne elektrického modelu Peugeot e-208 sledovať stav nabitia batérie, odhadovaný dojazd, ale aj technologické animácie napríklad v podobe zobrazenia hnacej jednotky v reálnom čase. Počas jazdy tak budete presne vedieť, kedy vozidlo využíva energiu uloženú v batériách a kedy naopak energiu spätne rekuperuje z brzdenia späť do batérií.

Samozrejmosťou je tiež veľkoplošné zobrazenie navigácie či okolia vozidla, o ktorého sledovanie sa stará celý rad inteligentných asistentov. Pre obsluhu týchto prvkov pritom nemusíte spúšťať zrak z vozovky, všetko vyriešite pomocou tlačidiel na volante a ovládacich páčok za ním.

Bezpečnosť previazaná s pohodlím

Peugeot e-208 je si vďaka množstvu senzorov „vedomý“ svojej pozície v jazdnom pruhu, ale aj okolitých vozidiel. V prípade potreby, resp. rizikovej situácie tak dokáže núdzovo zabrzdiť či korigovať riadenie tak, aby vás vrátil do jazdného pruhu.

K tejto zostave sa navyše pridáva schopnosť rozpoznávania dopravných značiek či analýza únavy vodiča skúmaním všetkých mikro-pohybov volantu, ktorá v spolupráci s ostatnými asistentmi zabezpečí, že dohľad nad bezpečím vás a zvyšnej posádky nebude ani počas dlhších ciest iba na vašich pleciach.

Keď dorazíte do cieľa, starosť si vďaka inteligencii modelu Peugeot e-208 nebudete musieť robiť ani s parkovaním. Urobí to za vás systém Full Park Assist s novou funkciou Flankguard, ktorý postará o riadenie, zrýchlenie a brzdenie pre vjazd, ako aj výjazd z parkovacieho miesta. Zbohom, nepríjemné parkovanie v nákupných centrách a úzkych mestských uličkách!

Vždy v spojení

Druhou dominantou interiéru je 10“ HD displej v stredovej konzole, ktorý môžete ovládať dotykom, alebo rovnako ako palubný I-COCKPIT 3D pomocou tlačidiel na volante. Cez dotykový displej získate prístup k nastaveniam všetkých aspektov vozidla vrátane ambientného osvetlenia, ktoré dokáže rozžiariť interiér vo vašich obľúbených farbách.

Vďaka USB portu v stredovej konzole je Peugeot e-208 pripravený aj na obľúbenú funkciu Mirror Screen, či už v podobe protokolu MirrorLink, Apple CarPlay či Android Auto. Vašu obľúbenú navigáciu, hudbu či podcasty tak budete mať vďaka tomuto prepojeniu na dosah aj bez toho, aby ste museli do ruky chytiť váš smartfón.

Na nabitie ďalších smartfónov a zariadení môžete využiť moderný USB-C port na opačnej strane, dvojicu USB portov pri zadných sedadlách, ako aj bezdrôtovú nabíjačku kompatibilnú so štandardom Qi ukrytú v stredovej konzole. Výklopný kryt, za ktorým sa táto nabíjačka ukrýva, vám navyše poslúži aj ako šikovný stojan na smartfón či menší tablet. Tomu hovoríme dômyselný dizajn!

Peugeot e-208 si však nerozumie so smartfónmi iba vo chvíľach, kedy sedíte priamo v jeho interiéri. Na diaľku môžete zostať s týmto modelom v spojení pomocou aplikácie My PEUGEOT, ktorá vám poskytne rýchly prehľad o stave vozidla vrátane údajov o posledných jazdách či jeho aktuálnej polohe.

Elektrifikácia obľúbených vozidiel Peugeot však pri vydarenom mestskom modeli Peugeot e-208 nekončí. Sledujte nás preto aj o týždeň, kedy vám v ďalšej časti nášho špeciálneho seriálu predstavíme ďalší výnimočný elektromobil tejto značky.

Plne elektrický Peugeot e-208 nájdete po boku verzií s benzínovým a dieselovým pohonom aj v ponuke slovenských predajcov za cenu od 29 390 €. Okúsiť jeho dynamické jazdné vlastnosti a čaro elektromobility môžete aj vďaka testovacím jazdám, prípadne si priamo na www.peugeot.sk nakonfigurujte svoje vlastné vozidlo a požiadajte o cenovú ponuku šitú na mieru práve pre vás.

Pozrite si aj kompletnú ponuku elektrických modelov Peugeot.

Článok sme pripravili v spolupráci s P Automobil Import s.r.o.

ZdrojPeugeot

Komentáre k článku