PlayStation 5 – najkrajšia konzola od Sony predstavená

ZDROJ | Sony

Japonské Sony počas dnešnej on-line konferencie konečne ukázalo dlho očakávanú next-gen konzolu PlayStation 5. Napriek obavám ide o jednu z dizajnovo najvydarenejších konzol.

ZDROJ | Sony

PlayStation 5 ponúka prepracovaný dizajn s podsvietením a futuristickými lištami. Nová konzola dostane konečne aj 4K Ultra HD mechaniku a tiež vysoko-rýchlostný 825 GB SSD disk s výkonom 5,5GB/s. PS5 ponúkne 8-jadrový AMD Zen 2 procesor a AMD RDNA-2 grafickú kartu. Nová konzola od Sony bude tiež podporovať 4K Ultra HD hry pri obnovovacej frekvencii 120 Hz a dokonca by nemala chýbať podpora pre 8K grafiku.

Pozrite siPlayStation 5 dostane nový ovládač DualSense, nahradí doterajší DualShock

Za zmienku stojí aj nový ovládač DualSense, ktorý bol predstavený už pred pár mesiacmi. Ten bude podporovať haptickú odozvu, ovládanie pohybom, bude mať zabudovaný mikrofón a nabíjať ho budete cez USB-C.

Nová konzola láka aj na technológiu 3D audia, ktorá by mala priniesť ešte lepší zážitok zo zvukovej stránky. Sony rovno oznámilo aj druhú konzolu, ktorá sa bude volať PlayStation 5 Digital Edition. Táto verzia nebude mať blu-ray mechaniku, takže sa na ňu budú dať hry iba sťahovať a taktiež bude lacnejšia. Oficiálne ceny však zatiaľ spoločnosť Sony neprezradila. Očakáva sa však, že nová konzola bude drahšia než predchádzajúce generácie.

ZDROJ | Sony

Na konferencii tiež bolo ukázané nové príslušenstvo, ktoré sa bude dať k PlayStation 5 zakúpiť. Príkladom je nová HD kamera, dual charge systém na nabíjanie dvoch ovládačov. Novinkou je aj Pulse 3D headset, ktorý bude podporovať technológiu 3D audio.

ZDROJ | Sony

Pozrite siNext-gen konzola PlayStation 5 odhalila technické detaily

Taktiež ukázali Media remote diaľkový ovládač, ktoré vychádzali ešte počas minulých konzol. Zaujímavé je, že prezentovaná bola PlayStation 5 iba v bielom farebnom spracovaní. Uvidíme, či bude konzola dostupná aj v iných farbách. Okrem ceny sme sa nedozvedeli ani presný dátum vydania, no podľa oznámených hier by to mal byť koniec tohto roku.

ZDROJ | Sony

Spoločnosť Sony na konferencii ukázala aj bohatý lineup pripravovaných hier, o ktorých si povieme viac v samostatnom článku.

 

Komentáre k článku