Philips za 40 € zmení akýkoľvek vypínač na smart!

ZDROJ | Philips

Signify (Philips) vyslyšal prosby a žiadosti miliónov fanúšikov svojho systému Hue a pripravil unikátny prvok, ktorý sa zmestí pod takmer každý vypínač a zmení ho na smart. Miniatúrna krabička v sebe obsahuje všetko, čo je potrebné na vzdialené ovládanie. Škoda len ceny.

ZDROJ | Philips

Philips Hue wall switch module je miniatúrna krabička, ktorá by sa mala zmestiť za väčšinu vypínačov, ktoré v súčasnosti doma či v kancelárii používame. Pripája sa priamo na elektrické rozvody a následne na vypínač.

Vďaka tomu je možné akýkoľvek vypínač v domácnosti premeniť na smart, a to nie len vypínač na svetlá, ale napríklad aj na elektrické žalúžie či iné elektrické systémy ovládané cez bežné vypínače, napríklad aj elektrickú garážovú bránu či bránu k domu alebo kancelárii. Využitie je takmer neobmedzené.

ZDROJ | Philips

Obmedzený môže byť ale rozpočet. Jeden modul totiž bude stáť necelých 40 €, resp. necelých 70 € za dvojbalenie. Len zo zvedavosti som spočítal vypínače v našej domácnosti, je ich 31. Prerobiť ich na smart využitím Philips Hue wall switch module by nás vyšlo na vyše 1 000 €. Na trhu bude modul na jar tohto roka.

Iným problémom môžu byť dvojité vypínače, ktoré ovládajú dve svietidlá. V tomto prípade je už otázne, či sa do plastovej krabičky v stene zmestia dva takéto moduly. Ak aj áno, takéto dvojité vypínače môžu výrazne predražiť pretvorenie svietidiel do smart.

Zaujímavosťou je, že Philips Hue wall switch module nie je napájaný z elektrickej siete, na ktorú je pripojený, ale funguje na batériu. Vďaka štandardu ZigBee nepotrebuje takmer žiadnu energiu na fungovanie. Podľa výrobcu má batéria vo vnútri vydržať minimálne na 5 rokov fungovania.

ZDROJ | Philips

Signify pod značkou Philips predstavilo ale aj ďalšie novinky zo série Philips Hue. Ide napríklad o nový vypínač Philips Hue dimmer switch, ktorý má prepracovanejší dizajn, hoci funkcionalita ostala zachovaná. Nový vypínač bude stáť rovnako, necelých 20 €. V predaji bude koncom mesiaca. 

ZDROJ | Philips

Novinkou v ponuke bude aj dvojica svietidiel pre exteriér – Philips Hue Amarant na umiestnenie ku chodníkom a Philips Hue Appear na stenu po novom s povrchom z brúseného nerezu. Obe svietidlá sa budú predávať za 149,99 €. Aj tieto svietidlá budú v predaji koncom mesiaca.

ZDROJ | Philips
ZDROJ | Philips

ZdrojPhilips

Komentáre k článku