Philips ukázal telku do kuchyne s Androidom a umelou inteligenciou

ZDROJ | Philips

Philips počas výstavy CES 2018 predstavil viacero produktov, no fanúšikov varenia poteší asi najviac nový malý televízor s Androidom a hlasovou asistentkou s umelou inteligenciou – Philips 7703 Series Kitchen Android TV.


Kitchen Android TV je síce už dva roky starým televízorom, no TV Vision, výrobca Philips televízorov, ho vylepšil a vybavil novými funkciami.

Pozrite siPhilips 5211, televízor s reproduktorom v stojane

Tou najhlavnejšou je operačný systém Android TV a jeho rozšírenie o hlasovú asistentku s umelou inteligenciou, Google Assistant. Vďaka nej si budete môcť vyhľadávať recepty, meniť programy či videá na YouTube iba hlasom.

ZDROJ | Philips

Displej má mať 24 palcov (cca 60 cm). O rozlíšení výrobca mlčí, no môžeme predpokladať, že ide o Full HD rozlíšenie, podobne, ako v prípade staršieho modelu.

Vo výbave majú byť aj dva HDMI a jeden SCART vstupy pre pripojenie napríklad i set-top-boxu pre sledovanie bežného TV vysielania. To je ale možné sledovať aj pripojením klasickej DVB-T antény. Poteší aj USB port na pripojenie USB disku.

ZDROJ | Philips

Výkon zabudovaného reproduktora má byť 16 W, čo plne postačuje na ozvučenie kuchyne aj počas varenia. Samozrejmosťou je však aj Bluetooth a Chromecast, takže k malému reproduktoru si pripojíte aj smartfón či tablet s vlastnou hudbou.

Novinka má byť v predaji od druhého kvartálu tohto roka. Cena zatiaľ nie je známa.

ZDROJ | Philips

 

Komentáre k článku