Philips televízory budú mať zvuk od Bowers & Wilkins

ZDROJ | Philips

Spoločnosť TP Vision pod značkou Philips predstavila dvojicu nových modelov televízorov, ktoré budú vybavené zvukovým systémom s logom Bowers & Wilkins. Prémiový zvuk novinky získajú zo zabudovaných soundbarov, ktoré sú ich súčasťou. Novinkou je však i nový výkonnejší procesor P5.

ZDROJ | Philips

Philips okrem nových OLED modelov so špičkovým 4K Ultra HD panelom predstavil aj dve nové série LCD televízorov, ktoré vybavil prémiovým zvukom od Bowers & Wilkins. Dvojica noviniek

ZDROJ | Philips

Philips 9435 LED 4K UHD

Nový top model medzi LCD televízormi bude dostupný s uhlopriečkami 55″ a 65″. Najväčším lákadlom bude určite 2.1.2ch zvuk od Bowers & Wilkins, ktorý ako jediný ponúkne Dolby Atmos priamo z televízora. Síce pôjde o soundbar, ale ten je súčasťou balenia. Výkon zostavy má byť 50 W, čo je ale na bežné využitie dostačujúce. Soundbar je potiahnutý tkaninou Kvadrat.

ZDROJ | Philips

Novinka od Philipsu má aj nový procesor P5 s podporou umelej inteligencie, ktorá sa má starať o dotváranie obrazu k dokonalosti. Lepšie má byť podanie farieb, ostrosť, jas, ale aj tmavé miesta. Lepší by mal byť aj upscaling. Postarajú sa o to aj funkcie ako Micro Dimming Pro, Natural Motion a Ultra-resolution.

ZDROJ | Philips

Samozrejmosťou je trojstranný Ambilight systém pre osvetlenie časti za televízorom. Nechýba ani podpora Dolby Vision, HDR10+ a HLG. V balení má byť aj nové podsvietené diaľkové ovládanie odeté do kože od firmy Muirhead. Operačným systémom bude Android TV postavený na Androide 9.0. Podpora Google Assistant či Amazon Alexa je už samozrejmosťou.

ZDROJ | Philips

Philips 9235 LED 4K UHD

Cenovo dostupnejší a podstatne menší model bude dostupný s uhlopriečkou iba 43″. Aj tento model aj ponúkne audio systém od Bowers & Wilkins. Pôjde o 40 W 2.1-kanálový systém. Dostupnejší model má 4K Ultra HD rozlíšenie, ale len edge LED podsvietenie. Nechýbajú ale funkcie ako Micro Dimming Pro, Natural Motion a Ultra-resolution.

ZDROJ | Philips

Poteší určite 3-stranný Ambilight, ale aj podpora Dolby Vision, HDR10+ a HLG HDR štandardov. Chýbať nemá ani podpora zvuku Dolby Atmos, no zo zabudovaného soundbaru priestorový zvuk Atmos nevytlačíte. Aj táto novinka bude mať v balení nové diaľkové ovládanie s podsvietením v koži od Muirhead. Operačným systémom bude rovnako Android TV.

ZDROJ | Philips

Dvojica noviniek príde na trh v priebehu jari tohto roka. Cena zatiaľ nie je známa.

ZDROJ | Philips

ZdrojPhilips

Komentáre k článku