Philips pripravil slúchadlá priamo pre Android

Na výstavisku CES 2012 predstavila spoločnosť Philips štyri nové slúchadlá určené mobilným telefónom s operačným systémom Android. Nie je to po prvý krát, čo Philips myslí na používateľov populárneho systému. Ešte pred zimou avizoval výrobu značkových dockov. Zdá sa, že Androidu môže začať svitať v oblasti príslušenstiev na lepšie časy. Minimálne v porovnaní s doplnkami pre iPhone.

Android Philips slúchadlá

Priamo na mieru zelenému panákovi

Philips vo svojej prvej sérií slúchadiel pripravil tri modely tzv. štuplov a jeden v podobe uzatvorených slúchadiel. Dizajn je v širšom pohľade jednotný a drží sa trojkomibácie farieb sivá, čierna a červená. Vizuálne pôsobia moderným a elegantným dojmom. Philips si pre tieto slúchadlá pripravil samostatnú aplikáciu. Používateľ si tým pádom dokáže prispôsobiť ekvalizér, požadovanú hlasitosť, prehrávanie, ovplyvniť funkciu tlačidla na kábli atp. Aplikácia môže byť automaticky spustená okamžite po pripojení slúchadiel. Výrobca zatiaľ neuviedol plné špecifikácie. 100 % kompatibilita ja zaručená modelom od HTC, Samsungu Motoroly a LG, ktoré disponujú Androidom 2.3 a vyšším.

Štyri možnosti a výber

Výber začína najlacnejšími slúchadlami Philips SHE7005A, ktoré disponujú 8,9 mm membránami a pasívnou izoláciou voči okolitému hluku. Ich cena sa v predpredaji pohybuje na 30 USD (približne 23 €).

Philips SHE7005A

Philips SHE7005A

O 10 dolárov drahšie slúchadlá Philips SHE8105 sú vhodné pre aktívnych alebo rekračných športovcov. Predovšetkým kvôli prítomnosti držiaku za ucho. Mali by disponovať obdobnými vlastnosťami ako vyššie uvedené SHE7005A, pasívna izolácia zvuku a 8,9 mm membrány. Navyše ich 3,5 mm audio koncovka bude pozlátená.

Philips SHE8105

Philips SHE8105

Model Philips SHE9005 s cenou 50 USD (približne 38 €) už obsahuje kvalitnejšie komponenty v podobe 10 mm membrány a redukcii nežiadúcich vibrácií. Osadenú budú káblom ,ktorý by sa nemal zamotávať.

Philips SHE9005

Philips SHE9005

Najväčšie a najdrahšie slúchadlá priamo pre Android nesú označenie SHL9705A. Uzatvorené slúchadlá disponujú kovovými prvkami, dvojicou 40 mm membrán, skladateľnou konštrukciou a polstrovaním, ktoré sa prispôsobí tvaru vášho ucha. Budú predávané za sumu 100 USD (približne 77 €).

Philips SHL9705A

Philips SHL9705A

Foto: Philips, pocket.com

Komentáre k článku