Philips OLED+ 903 bude mať zvuk od Bowers & Wilkins

Výrobcovia televízorov každoročne vymýšľajú nové vychytávky, ktorými by zaujali potenciálnych zákazníkov. Philips tento rok pri svojom top-end modeli stavil nielen na OLED panel, ale aj na špičkový zvuk od britského Bowers & Wilkins.

Philips OLED+ 903 bude tohtoročným top modelom výrobcu s parametrami vysnívanej telky. Má OLED panel s uhlopriečkami 65, alebo 55 palcov. OLED panel poznáme už do starších modelov výrobcu predstavených aj na minuloročnej výstave IFA 2017.

Panely podporujú všetky možné známe HDR štandardy, využívajú technológiu P5 Perfect Picture Engine a nechýba im ani známy Ambilight. Ten je trojstranný a nechýba mu ani funkcia Ambilight+hue.

V novinke poteší aj operačný systém Android TV či podpora Google Assistant. Pamäť na aplikácie má 16 GB.

K novinke pripojíte 4 HDMI zariadenia s HDCP 2.2, 2 USB periférie, ale aj Ethernet či CI+ kartu. Samozrejmosťou je dvojitý TV tuner DVB.

https://www.youtube.com/watch?v=qfVifYH3sCI

Vrcholom tohtoročnej vlajkovej lode je ale zvuk. O ten sa postaral legendárny Bowers & Wilkins z Anglicka. Celkový výkon 2.1ch zostavy je 50 W. Soundbar v spodnej časti televízora obsahuje 2 výškové a 2 stredové meniče.

Výškové reproduktory majú titánovú membránu, stredové zas zo sklenených vlákien. Sekunduje im basový reproduktor s dvojitým pasívnym žiaričom v zadnej časti televízora.

Za pozvanie a hradenie nákladov spojených s cestou na výstavu IFA 2018 ďakujeme spoločnostiam Panasonic a Samsung.

Komentáre k článku