Philips má novú sériu OLED televízorov pre tento rok

ZDROJ | TP Vision

Philips aj tento rok prinesie nové televízory s OLED displejmi. Novinkou je hlavne dizajn, ktorý má pôsobiť maximálne luxusne, ale aj výkonnejší procesor 4. generácie s umelou inteligenciou. Potešiť chce aj 50 W audio systémom.

Pozrite siTelevízor s QLED panelom nie je OLED telka

ZDROJ | TP Vision

TP Vision pod značkou Philips predstavuje tri nové modely s označením OLED805, OLED855 a OLED865. Trio noviniek bude odlišné hlavne po dizajnovej stránke, mnoho vlastností budú mať spoločných. Napríklad všetky modely majú trojstranný Ambilight.

Práve dizajn má byť tým, čo bude iné aj voči konkurencii. Philips stavil na luxusnejšie materiály ako čierny chróm či koža. Model OLED805 bude dostupný v uhlopriečkach 55″ a 65″ s dvojicou nožičiek v tmavom chróme. Model OLED855 bude mať 65″ displej a jednu masívnu nohu z tmavého chrómu, model OLED865 bude mať nohu potiahnutú kožou. V oboch prípadoch bude logo Philips podsvietené.

ZDROJ | TP Vision
ZDROJ | TP Vision

Nemenej zaujímavý bude aj hardvér, na čele ktorého bude nový procesor P5 4. generácie. Samozrejmosťou pre tento rok je podpora umelej inteligencie, lebo veď ktorý televízor ju nemá, nie je „in“. Výsledkom má byť ale ešte krajší a vernejší obraz. Umelá inteligencia so strojovým učením sa totiž u tvorcu učila rozpoznávať desiatky miliónov testovacích obrazov, aby sa naučila vytvárať dokonalý obraz.

ZDROJ | TP Vision

Plusom má byť aj lepší upscaling pre obraz s nižším rozlíšením. Chýbať nesmie ani podpora HDR štandardov, v tomto prípade ide o HDR, HDR10+ či dokonca aj Dolby Vision. Potešiť má aj funkcia Perfect Natural Reality pre čo najlepšie tonálne mapovanie a špičkový kontrast. Keďže ide o OLED displeje, kontrast môže byť až dokonalý.

ZDROJ | TP Vision

Vylepšenia sa mal dočkať aj audio systém. Ten má ponúknuť 50W výkonu z dvoch stereo reproduktorov so zabudovanými výškovými reproduktormi, ktoré dopĺňa štvorica pasívnych žiaričov pre lepšie hlboké tóny. Čerešničkou je podpora Dolby Atmos zvuku.

ZDROJ | TP Vision

Operačným systémom bude Android TV postavený na najnovšom Androide 9.0. Nechýba ani podpora Google Assistant či Amazon Alexa. Majiteľov má potešiť aj nové diaľkové ovládanie s kovovým povrchom, koženou zadnou stranou  a podsvietenými tlačidlami.

Novinky budú na trhu dostupné od mája tohto roka. Ceny zatiaľ nie sú známe.

ZDROJ | TP Vision

ZdrojTP Vision

Komentáre k článku