Philips má konečne výkonnú LED žiarovku aj v systéme Hue

ZDROJ | Philips

Signify pod značkou Philips predstavilo niekoľko noviniek zo sveta smart svietidiel Hue, vrátane výkonnej LED žiarovky, ktorá ponúkne svetelný tok až 1 600 ANSI lúmenov. Okrem toho sme sa ale dočkali aj vylepšení u ďalších už dobre známych Hue produktov. Novinkou je svietidlo Hue Centris.

Pozrite siPhilips Hue cez Bluetooth? Žiarovky budú o čosi lacnejšie

ZDROJ | Philips

Philips Hue White E27

Najväčším potešením medzi Hue novinkami je určite nová LED žiarovka White Ambience s E27 závitom, ktorá ponúkne svetelný tok na úrovni 1 600 ANSI lúmenov. V praxi tak dostanete smart žiarovku s bielym svetlom, ktorá svieti ako 100-watová žiarovka v minulosti.

Samozrejmosťou je možnosť stmievania na diaľku, či už cez diaľkový ovládač, alebo pomocou mobilnej appky. Nejde však o RGB žiarovku, ale o klasickú LED žiarovku s bielym svetlom. Nie je dokonca ani možné upravovať teplotu bielej farby, čo je asi najväčšia škoda. Žiarovka bude v predaji za necelých 25 €.

ZDROJ | Philips

Philips Hue Centris

Novinka v portfóliu Signify je stropné svietidlo s RGB svetlom, ktoré okrem klasického statického svetla ponúka aj bodové svietidlá s možnosťou 350° otáčania. Cieľom je, aby svietidlo osvetľovalo celú miestnosť, no na vybrané body mohlo svietiť ešte intenzívnejšie, napríklad v kuchyni na barový či pracovný pult. Každé zo svetiel je vraj možné ovládať na diaľku samostatne. V predaji budú 4 veľkosti svietidla s cenami od takmer 280 do necelých 450 € v bielej aj čiernej farbe.

ZDROJ | Philips

Upgradu sa dočkala aj známa lampa Philips Hue Bloom, ktoré vie teraz dodávať 500 lúmenov svetla. Samozrejmosťou je RGB farebné spektrum. Bloom vie po novom ale komunikovať aj cez Bluetooth, takže k nemu nepotrebujete Hue Bridge. Jedine ak by ste chceli Bloom zapínať na diaľku mimo domova. Cena novinky bude takmer 80 €.

ZDROJ | Philips

Zmenou prešiel aj LED pásik Hue Lightstrip Plus. Po novom je možné pripájať aj odstrihnuté kúsky LED pásika pomocou špeciálneho konektora k ďalším pásikom. Vďaka tomu je možné LED pás Hue lepšie formátovať. Ani tejto novinke nechýba Bluetooth modul. Za 2-metrový Hue LED pásik zaplatíte necelých 80 €, za dodatočný 1 m pásiku si od vás Signify vypýta takmer 25 €.

ZDROJ | Philips

ZdrojSignify

Komentáre k článku