Philips Hue cez Bluetooth? Žiarovky budú o čosi lacnejšie

ZDROJ | Signify

Signitfy, spoločnosť stojaca za svetlami Philips, predstavila nové žiarovky rodiny Hue, ktoré je možné ovládať aj cez Bluetooth. Namiesto ovládania cez Hue Bridge totiž na ovládanie stačí smartfón a appka. Philips tak zjednodušil pripojenie a tým klesli aj ceny.

ZDROJ | Signify

Philips Hue with Bluetooth znie oficiálny názov nových LED žiaroviek, ktoré si budeme môcť kúpiť aj na Slovensku už čoskoro. V prvej fáze boli predstavené tri žiarovky – Hue white & color, Hue White ambiance a Hue White. Rozdiel medzi nimi je na prvý pohľad nulový, no funkčne sa odlišujú pomerne dosť. Prvá žiarovka obsahuje, nielen biele, ale aj RGB LEDky, takže si môžete namiešať akúkoľvek RGB farbu.

Druhá žiarovka disponuje diódami, ktoré vedia emitovať teplé i studené biele svetlo (2 000 – 6 500 K), takže si ho môžete upraviť podľa potrieb či podmienok v miestnosti. Tretia LED žiarovka je „len” klasická LED žiarovka s teplým bielym svetlom. Všetky tri majú päticu E27. V budúcnosti sa však počíta aj s ďalšími päticami ako E14 či GU10. Žiarovky majú spotrebu 9-10 W, svetelný tok je 800 ANSI lúmenov, čo je zhruba náhrada 60 W žiarovky.

ZDROJ | Signify

Veľkým plusom Philips Hue with Bluetooth je odpadnutie nutnosti mať Hue Bridge, krabičku komunikujúcu so žiarovkami a svetlami systému Hue cez ZigBee. V prípade nových žiaroviek je v LEDkách osadený Bluetooth, cez ktorý je možné svetlá ovládať priamo cez aplikáciu Philips Hue v smartfóne. Do jednej appky je možné pridať maximálne 10 LED svetiel s Bluetooth.

Pozrite siPhilips Hue ukázal ďalšiu kolekciu. Tentokrát si na nás „posvieti“ pri zábave

ZDROJ | Signify

Rozdiel je v tom, že musíte byť v dosahu svetla, inak ho ovládať nemôžete. Klasické Hue je možné ovládať aj na diaľku práve vďaka Hue Bridge krabičke, ktorá je pripojená do internetu. Výhodou žiaroviek je však i to, že zároveň podporujú aj protokol ZigBee, takže žiarovky pokojne môžete zapojiť aj do svojho už existujúceho systému, príp. ak vás Hue s Bluetooth osloví a systém si budete chcieť vytvoriť neskôr.

Pozrite siPhilips Hue Outdoor – na toto sme čakali!

Samozrejmosťou je tak i podpora Amazon Alexa, Google Assistant a cez Hue Bridge aj Apple Homekit i Microsoft Cortana.

Ceny žiaroviek sú pre európsky trh sú trošku nižšie, ako doterajšie. Za základnú žiarovku zaplatíte 19,95 €, za model s úpravou bielej 29,95 € a za RGBW model 59,95 €. Na trhu sa majú objaviť na jeseň tohto roku.

ZDROJ | Signify

ZdrojSignify

Komentáre k článku