Philips Hue dostane novú appku, synchronizáciu s PC i exteriérové svetlá

ZDROJ | Philips

Systém Hue asi netreba bližšie predstavovať. Počas výstavy CES 2018 jeho výrobca zverejnil niekoľko noviniek, ktoré do systému pribudnú tento rok. Navyše prezradil, že pred letom sa objavia aj nové svetlá pre exteriér so zvýšenou odolnosťou voči vode. Novinkou je aj spolupráca so spoločnosťou Razer.

Nová appka 3.0

Philips v druhom kvartáli tohto roka vypustí do sveta úplne novú mobilnú aplikáciu Hue 3.0 na ovládanie svetiel Hue. Dostupná má byť pre iOS aj Android v druhom kvartáli tohto roka, teda počas jari.

https://www.youtube.com/watch?v=Hejz2s21JVM

Hlavnou novinkou bude väčšia prehľadnosť a intuitívnejšie ovládanie. Vráti sa tiež späť možnosť výberu akejkoľvek farby z RGB spektra, ktorý v poslednom update z aplikácie zmizol.

ZDROJ | Philips

Philips Hue Entertainment

Pod týmto názvom sa budeme stretávať s prepojením Hue svetiel s inými zariadeniami v domácnosti, prevažne tými multimediálnymi. Philips už oznámil spoluprácu so spoločnosťou Razer, vďaka ktorej si budú rozumieť Hue svietidlá s počítačom.

ZDROJ | Philips

Počítače a periférie Razer sú známe tým, že radi svetielkujú na všetky spôsoby. Prepojením s Philips Hue ale môže „svetielkovať“ celá miestnosť. Stačí mať akékoľvek Chroma zariadenie od Razeru a aspoň jedno svietidlo (lampa/žiarovka) Hue pripojené na Hue Bridge 2 a zábava môže začať.

Razer sa postará o získanie konkrétnej farby aktuálnej kompatibilnej hry, Hue sa následne postará o jej rozšírenie do celej miestnosti. Na nastavenie sa bude využívať aplikácia Chroma Studio. Využitie novej funkcie bude ale dostupné až po update Synpse 3 od Razeru.

https://www.youtube.com/watch?v=GzgwqVHuZ44

Navyše vďaka vypusteniu systému Chroma pre výrobcov tretích strán je možné, že sa čoskoro dočkáme podpory Hue aj od iných výrobcov.

https://www.youtube.com/watch?v=6uzc3Gy7Sqg

Philips ale našťastie neostal iba pri Razeri. Kooperáciu medzi multimediálnymi zariadeniami bude zabezpečovať aplikácia Hue Sync, ktorá dovolí vzájomnú komunikáciu medzi multimediálnymi súbormi v počítači a svetlami Hue.

Má ísť nielen o hry, ale aj filmy či dokonca hudbu. V prípade hier a filmov by to malo fungovať podobne, ako v prípade Razer Chroma a Hue. V prípade hudby má ísť o získanie tempa a rytmiky hudby, podľa ktorých nastaví svetlá Hue.

Hue Sync aplikácia má byť dostupná pre Windows 10 a macOS High Sierra. Podobne, ako v prípade novej mobilnej aplikácie, aj Hue Sync sa chystá na trh v druhom kvartáli tohto roka.

https://www.youtube.com/watch?v=lCv4r3wgsPQ

Philips Hue pre záhradu

Philips počas tlačovky na CES 2018 prezradil aj niekoľko detailov k svietidlám Hue pre exteriér. Hoci má v ponuke niekoľko svietidiel, ktoré by mohli prežiť aj v exteriéri, žiadne nie je na to stavané.

To by sa malo zmeniť pred letom, kedy sa na trhu objavia nové svietidlá, ktoré zvládnu aj dážď či mráz. Aké modely na nás čakajú nie je zatiaľ známe, minimálne nie oficiálne. Určite ale medzi nimi budú aj bodové svetlá, ktoré jasne vidieť na obrázkoch Philipsu.

ZDROJ | Philips
ZDROJ | Philips

 

ZdrojPhilips,Razer

Komentáre k článku