Philips Fidelio: Zbytočne predražený luxus?

Prvé zmienky informácií o novom modeli Philips Fidelio DS9800 prišli v marci tohto roka. V súčasnej situácií by mali byť pripravené na expedovanie do celého sveta. Táto elegantná zostava sa skladá z dvoch reproduktorov, dokovacej stanice, ako inak iba pre iPod alebo iPhone, a diaľkového ovládača. Okrem iného využíva technológie SoundCurve, SoundSphere, FullSound a známy AirPlay.

Philips Fidelio DS9800

Iste ste si všimli netradičný tvar týchto reproduktorov, no Philips nepoužil tento tvar po prvý krát. Fidelio prichádza ako nástupca High-end Hi-Fi zostavy Philips Streamium MCI900. Oddelenie výškových od basových reproduktorov týmto spôsobom používal aj on. Celkovo tento tvar, ktorý Philips nazýva SoundSphere, je zdokonalovaný už sedem rokov a jeho používanie výrazne znižuje nepríjemnú interferenciu. Reproduktory aj dokovacia stanica sú vyrobené z dreva, ktoré je stále tou najlepšou surovinou pre audio výrobky. Samozrejme, zaujímavý vzhľad a kvalitný materiál nie je všetko čo vie Philips Fidelio ponúknuť. Basový reproduktor má šírku membrány 12,7 cm a výškový 2,5 cm. Výkon stereo zostavy je 110 W RMS.

Philips Fidelio DS9800

Funkcia FullSound od Philipsu obnovuje a dopočítava akustické detaily komprimovanej hudby. Týmto procesom by sa mal napríklad zaužívaný formát MP3 dostať na kvalitu Audio CD. Prepracovaný algoritmus spracováva najnovší DSP procesor. Využitie technológie AirPlay poznajú hlavne majitelia Apple výrobkov. V samej podstate to je iba klasický prenos hudby cez Wi-Fi sieť. Philips si ešte pre „jabĺčkárov“ konkrétne iOS pripravil aplikáciu na ovládanie prehrávania, ktorá bude dostupná zadarmo v App Store. Detailnejšie špecifikácie nie sú zatiaľ dostupné, no s veľkou výbavou rátať netreba. Do predaja sa táto luxusná zostava dostane už toto leto za odporúčanú cenu 800 €.

Philips Fidelio DS9800

Foto: Philips

Komentáre k článku