Philips Fidelio L1: luxusné handsfree

Holandská spoločnosť Philips ešte cez leto na veľtrhu IFA 2011 predstavila tieto prémiové slúchadlá, pre pravých milovníkov hudby. Pravdupovediac sú to zatiaľ jedny z najlepších slúchadiel, ak nie tie najlepšie, od tejto spoločnosti.

Phlips Fidelio L1

Plast tu nemá čo robiť

Samozrejme v prvom rade boli slúchadlá Philips Fidelio L1 optimalizované pre iOS výrobky, s ktorými majú aj plnú podporu pri kompatibilite. Luxusným dizajnom sa skutočne odlišujú od svojích plastových súrodencov. Použité sú najmä prémiové materiály ako hliník a koža. Myslelo sa dokonca aj na prívodný kábel, ktorý je vytvorený z čistej medi bez akéhokoľvek kyslíka. Okrem toho sa na ňom nachádza aj malý mikrofón pre telefonovanie. Slúchadlá tak dokonale zastúpia aj handsfree.

Phlips Fidelio L1

Luxus niečo stojí…

V náušnikoch nájdeme ukryté 40 mm membrány, ktoré používajú neodymové magnety. Okrem toho sú zo zadnej strany náušniky špeciálnou konštrukciou mierne pootvorené. Paradoxne, vraj pre plnšie basy a lepšiu akustickú izoláciu. Pohodlné polstrovanie kožou má vložku, ktorá si postupom času prispôsobí majiteľovi. Frekvenčný rozsah sa pohybuje od 10 Hz do 25 000 Hz a impedancia dosahuje 26 Ohmov. Maximálna citlivosť alebo rozsah signálu od šumu je na hranici 105 dB. Výkon slúchadiel je 50 mW. V balení nájdeme okrem odnímateľného 1,1 metrového kábla aj 6,3 mm adaptér pre profesionálne audio výrobky. Cena s ktorou prichádza Philips Fidelio L1 nie je zanedbateľná, odporúčaná sa pohybuje na 250 €.

Phlips Fidelio L1

Foto: Philips

Komentáre k článku