Philips chce zaujať s jedinou telkou the one. Bude to bestseller?

Philips nám v Amsterdame odkryl kompletné portfólio televízorov, s ktorými príde na trh v prvej polovici roka 2019. Hitom by mal byť 55 palcový model série 7304, inak označovaný aj ako the one.

Boli sme sa v Amsterdame pozrieť na nové televízory spoločnosti TP Vision, ktoré sa na trhu predávajú pod značkou Philips. Od ostatných výrobcov novinky rozoznáte na prvý pohľad, samozrejme, ak sú zapnuté. Philips totiž stále vyniká vďaka podsvieteniu Ambilight, ktoré sa mení podľa práve prehrávaného obsahu v televízore. Ambilight sa pritom objavuje už od série televízorov s označením 6704.

Bližšie vám nové portfólio televízorov Philips predstavíme v samostatnom článku, rovnako tak najnovšiu 3. generáciu unikátneho procesora P5, ktorý sa objaví v nových OLED modeloch Philips. Teraz však zbystrite pozornosť na jediný model – the one. Philips chce totiž jeden zo svojich nových modelov odlíšiť od ostatných aj preto, aby zákazníkom uľahčil rozhodovanie pri kúpe.

Možno aj vy pred kúpou televízora rozmýšľate, akú by mal mať veľkú uhlopriečku, aké by malo byť rozlíšenie obrazu, aké technológie, dizajn, či cena by bola pre vás ideálna. Ak si budete vyberať z ponuky modelov Philips, pravdepodobne by vás mohol zaujať 55-palcový model série 7304, inak označený aj ako the one. Prečo?

Philips počas svojich prezentácií poukázal na to, že najžiadanejšou uhlopriečkou v Európe je v súčasnosti 55 palcov. Poukázal aj na to, že si kupujúci žiadajú 4K rozlíšenie. V roku 2019 by sa totiž v Európe malo predať 120 miliónov televízorov práve so 4K rozlíšením. Výrazne totiž rastie aj počete UHD TV staníc.

Napriek tomu, že rastie obľúbenosť OLED modelov, LCD technológia je stále cenovo dostupnejšia, a tak aj pre väčšinu kupujúcich prijateľnejšia. Kupujúci však chcú vysokú kvalitu obrazu a samozrejme aj smart funkcie. Odpoveďou je the one, 55-palcový model série 7304, ktorý bude dostupný aj vo verzii so 43, 47, 65 a 70 palcovou uhlopriečkou.

The one má mať všetko, čo by ste od televízora mali požadovať. V prvom rade pútavý dizajn, pri ktorom Philips stavil na čistotu línií, a tak model ponúka strohý, ale čistý kovový rámik a jednoduchý kovový stojan. Týmto dizajnom rozhodne nič nepokazíte.

Samozrejmosťou je Ambilight, ktorý je v tomto prípade trojstranný. Podsvietenie Ambilight ponúka viacero režimov, takže sa vie prispôsobiť nielen filmom, ale i zvuku, ak budete chcieť.

Výhodou má byť aj operačný Systém Android, vďaka ktorému môžete inštalovať množstvo aplikácií. A samozrejme aj s podporou Google Assistant pre inteligentné hlasové ovládanie. S tým súvisí aj diaľkové ovládanie, ktoré má zabudovaný mikrofón a na druhej strane aj plnohodnotnú QWERTY klávesnicu. Dokonca nechýba ani podpora asistenta Alexa.

O kvalitu obrazu sa má v tomto prípade postarať procesor P5, ktorý skutočne dokáže s obrazom divy. Vylepšuje tak kontrast, ako aj dynamiku scén a aj vďaka podpore HDR10+ tak máte o dokonalý zážitok postarané. V tomto prípade TP Vision stavil na 4K rozlíšenie, ktoré má ešte viac zdokonaliť pocit z kvality obrazu. Úprimne, OLED je skvelá technológia, ale to, čo dokáže Philips so svojím LCD panelom aj vďaka P5 procesoru, si zaslúži veľký obdiv. Obraz je skutočne čistý a plný detailov. Netreba opomenúť ani podporu Dolby Vision.

K obrazu patrí aj zvuk, práve preto the one ponúkne aj vylepšený zvuk s Dolby Atmos. Áno, kto pozná princíp technológie Dolby Atmos, pousmeje sa, napriek tomu ide o slušný zvuk s priestorovým efektom, ku ktorému nebudete nutne potrebovať externý soundbar.

To najdôležitejšie, vďaka čomu by Philips the one mal byť na trhu bestsellerom, sme sa však nedozvedeli. Cenu novinky nepoznáme, no vzhľadom na cieľ ponúknuť kvalitný televízor za najlepšiu možnú cenu bude cena prinajmenšom veľmi konkurencieschopná. Toto eso v rukáve si však Philips necháva až k uvedeniu televízora na trh, pričom by sme sa ho mali dočkať počas júna 2019.

Sledujte nás, postupne vám prinesieme informácie aj o ďalších nových televízoroch Philips od spoločnosti TP Vision, priamo z Amsterdamu.

Komentáre k článku