Philips 901F – prvá OLED telka s Ambilight podsvietením

Philips, teda presnejšie čínsky TP Vision, si do Berlína priniesol nielen množstvo produktov pre osobnú starostlivosť, ale aj novú telku, na ktorú je patrične pyšný. Ide o model Philips 901F, ktorý názvom nič nenaznačuje. Azda len zaradenie do triedy, tej najvyššej. Je to však prvý OLED TV výrobcu, ktorý je navyše vybavený Ambilight podsvietením.

recenziaPhilips 55POS9002/12 – túto telku budete chcieť

https://www.youtube.com/watch?v=n-si7xYDc2E

55-palcový model bude vybavený nielen panelom z organických LEDiek, ale aj systémom Perfect Pixel Ultra HD. Rozlíšenie panela je samozrejme Ultra HD, teda 3 840 x 2 160 px. V prípade nižšieho rozlíšenia sa o prevod (upscaling) postará technológia Ultra Resolution.

Philips 901F live 4

OLED panel ponúka široký farebný gamut (99 % DCI-P3 WCG), perfektné pozorovacie uhly, krajšie farby, bohatší kontrast a jas. Ten dosahuje podľa výrobcu 540 nitov.

Čo najlepší kontrast chce televízor ponúknuť vďaka Perfect Contrast so systémom Local Contrast Processing a Micro Dimming Perfect.

O dokonalé farby sa zas stará systém Perfect Color System so 17-bitovým farebným boostrom a inteligentným spracovaním farieb. Philips tvrdí, že výsledkom spracovania je vraj až 2 250 triliónov farieb vrátane sýtej bielej farby.

Philips 901F live 8

Technológia Perfect Natural Motion sa stará o to, aby bola každá sledovaná scéna čo najplynulejšie, vrátane tých akčných.

Budúcich majiteľov poteší aj 30-watový audio systém priamo v televízore. Je typu 6.1, teda ponúka 6 predných reproduktorov pre virtuálny priestorový zvuk a jeden basový reproduktor vzadu. Philips ho označuje ako Triple Ring.

Philips 901F live 6

Philips 901F live 7

Operačným systémom novinky je, podobne, ako u iných Philips televízorov OS Android TV. Ten poháňa 4-jadrový procesor. Pohodlie pri sledovaní a práci na Androide má za cieľ aj nové diaľkové ovládanie s QWERTY klávesnicou na jeho opačnej strane, kde nechýba ani malý touchpad.

Čerešničkou na torte je už dobre známe Ambilight podsvietenie, ktoré je v tomto prípade trojstranné. Cenu ani dostupnosť novinky na našom či európskom trhu zatiaľ nepoznáme.

https://www.youtube.com/watch?v=mTFQXv0ACRA

Philips 901F live 5

OLED televízor Philips 901F, ktorý ako prvý na svete ponúka Ambilight aj za OLED panelom, považujeme jednoznačne za najlepšiu TV z IFA 2016. Nielen za to si od nás vyslúžila cenu TECHBOX Best TV IFA 2016.

Za pozvanie a hradenie nákladov spojených s cestou na výstavu IFA 2016 ďakujeme spoločnostiam Huawei a Samsung.

ZdrojPhilips

Komentáre k článku