Peugeot Instinct – sci-fi auto budúcnosti?

Na MWC 2017 sa neukázali iba mobily a tablety. Peugeot Instinct je nový koncept od francúzskej automobilky, ktorá nám ukázala auto budúcnosti už dnes.

Jazdný mód auta sa vám zmení podľa toho, či chcete jazdiť pomocou automatického riadenia alebo chcete jazdiť po starom. To však nie je všetko.

https://www.youtube.com/watch?v=5f9X8vZRPI8

Pozrite siJaguar I-PACE – veľký problém pre Tesla Model X zatiaľ ako koncept

Koncept od Peugeotu má volant aj pedále zložené, no môžete ich kedykoľvek aktivovať a začať jazdiť klasickým spôsobom. Auto by malo mať až štyri jazdné módy – Drive Boost, Drive Relax a dva self-drive autonómne módy Autonomous Sharp a Autonomous Soft. Posledný mód ponúka pohodlnú jazdu, pri ktorej si dokonca môžete aj pospať. Autonomous Sharp však vyhľadá najkratšiu možnú cestu a dopraví vás urýchlene na miesto určenia.

ZDROJ | Peugeot
ZDROJ | Peugeot

Dva šoférske módy ponúkajú jeden mód pre rýchlu športovú jazdu a jeden pre pohodové vychutnanie si večerného šoférovania.

Všetky systémy ovládate cez dotykové obrazovky vo vnútri. Podľa aktivovaného módu sa vám automaticky premiestnia sedadlá.  Peugeot pracuje so systémom Samsung Artik Cloud.

ZDROJ | Peugeot

Pozrite siNeuV, nový koncept automobilky Honda, bude disponovať emóciami

Z ďalších funkcií vás tento koncept upozorní na to, či je na ceste zápcha prípadne vás auto odvezie domov pomalšie, keď ste unavený. Peugeot Instinct sa inteligentne spojí s vašim smartfónom, smart hodinkami či inými zariadeniami. Auto tak presne vie, kde ste, ako ste na tom so spánkom či kedy sa ponáhľate domov alebo na pracovné stretnutie.

ZDROJ | Peugeot

Peugeot ukazuje, ako bude vyzerať šoférovanie budúcnosti a musíme uznať, že toto je to pravé sci-fi, na ktoré sme čakali.

Auto pravdepodobne na cestách tak skoro neuvidíme, no ako koncept sa toto určite vydarilo. Veríme, že sa ostatné autá tiež nechajú inšpirovať. Čo hovoríte na nový koncept od Peugeotu vy?

ZDROJ | Peugeot

Pozrite siRenault TREZOR – najpôsobivejší elektrický koncept z Paríža

Za možnosť priniesť vám spravodajstvo priamo z výstavy MWC 2017 ďakujeme spoločnostiam Huawei Technologies a Samsung Electronics, ktoré hradia cestu a pobyt redaktorov TECHBOX v Barcelone. O dátové spojenie redaktorov zo Španielska sa stará operátor Telekom.

ZdrojTechcrunch

Komentáre k článku