Peugeot E-Legend – koncept elektromobilu, ktorý má štýl

ZDROJ | Peugeot

Peugeot na parížskom autosalóne všetkých milo prekvapil svojim konceptom elektro-auta Peugeot E-Legend. Nikde predsa nie je napísané, že elektromobily musia vyzerať futuristicky.

https://www.youtube.com/watch?v=cXt8L3hAEnM

Peugeot 504 coupe zo 60. rokov bolo legendárne auto a to najmä kvôli svojmu športovému dizajnu. Francúzska značka sa rozhodla inšpirovať pri novom elektromobile práve týmto kúskom. Okrem exteriéru Peugeot E-Legend nezaostáva ani nádherným interiérom s futuristickými prvkami.

Okrem toho, že auto je koncipované ako plne elektrické, nechýba podpora pre autonómne riadenie. Pod kapotou nájdeme 104 kWh batériu, ktorá poháňa elektromotor s výkonom 456 koní. Krútiaci moment má dosahovať až 840 nM. Z 0 na 100 kilometrov za hodinu auto dokáže ísť pod 4 sekundy a maximálna rýchlosť je 220 kilometrov za hodinu.

Dojazd má byť až 600 kilometrov na jedno nabitie. Vďaka rychlonabíjaniu sľubuje Peugeot dojazd 500 kilometrov pri nabíjaní iba 25 minút.

ZDROJ | Peugeot

Pozrite siPeugeot Instinct – sci-fi auto budúcnosti?

Systém vozidla disponuje dvomi módmi – Sharp mód, ktorý umožní vodičom mať pripojenie k sociálnym sieťam a multimediálnemu systému. Pasažieri vozidla môžu zároveň hrať hry či pozerať filmy na prednom skle.

Druhým módom je Soft, ktorý sa zameriava na relax a nezobrazuje veľa informácií. Vozidlo tiež disponuje dvomi módmi, ktoré upravujú zážitok z jazdy – Boost a Legend. Prvý menovaný využíva naplno elektromotor a pôjde o svižný a športový mód. Pokiaľ zapnete Legend, vozidlo by sa malo priblížiť jazde pôvodného modelu 504 Coupé.

ZDROJ | Peugeot

Napriek tomu, že ide o koncept, ktorého sa pravdepodobne nikdy nedočkáme, Peugeot E-Legend ukazuje, akým smerom sa automobilka bude uberať. Zároveň ukazuje, že elektromobily môžu vyzerať výborne aj s prvkami retro dizajnu. Čo na Peugeot E-Legend poviete?

ZdrojPeugeot

Komentáre k článku