Pebble Time majú farebný displej a zase valcujú Kickstarter

Pebble a Pebble Steel sú veľmi obľúbené inteligentné hodinky, ktoré zožali enormný úspech na crowdfundingovej platforme Kickstarter najmä vďaka unikátnej výdrži na úrovni jedného týždňa, či bohatých možností úprav a tiež vďaka svojej súčasnej kompatibilite s Android a iOS smartfónmi. Inak tomu nebude ani v prípade novej verzie, ktorá nesie označenie Pebble Time a prináša hneď niekoľko vylepšení oproti predchádzajúcim verziám.

RECENZIAHodinky s veľkou výdržou, s ktorými si kľudne môžete ísť aj zaplávať

Čo však ostáva v ich prípade rovnaké je štart predaja. Aj napriek tomu, že Pebble sú už pomerne známou značkou, sa spoločnosť namiesto štandardného štartu predaja rozhodla opätovne spustiť kampaň na Kickstarteri. A musíme uznať, že kampaň to je sakra úspešná, veď už po niekoľkých dňoch vyzbierali hodinky Pebble Time viac ako šesť miliónov dolárov a to im ešte ostáva skoro mesiac do ukončenia kampane. A prečo sú hodinky Pebble Time tak úspešné?

Pebble Time

Pebble Time

Pozrite siNajočakávanejšie inteligentné hodinky Pebble sú hitom

V prvom rade to určite bude vďaka farebnému E-Ink displeju, ktorým tieto hodinky disponujú. Ten je schopný zobraziť 64 farieb a aj napriek tomu, že podanie farieb v jeho prípade sa nedá porovnávať s tým, čo produkujú súčasné displeje má jednu obrovskú výhodu. Je totiž stále zapnutý a navyše veľmi dobre čitateľný na priamom slnku, takže si svoje notifikácie môžete v pohode prečítať na slnečnej pláži počas dovolenky, alebo kdekoľvek sa budete nachádzať. Navyše aj napriek použitiu nového farebného displeja sa Pebble Time budú môcť pochváliť výdržou na úrovni siedmich dní.

Pebble Time

Zmeny však nastali aj v dizajne. Samotný displej sa skrýva pod odolným sklom Gorilla Glass a okolo neho nájdete kovový rámik. Time tak kombinujú plastové prvky pôvodných hodiniek Pebble a kov z hodiniek Pebble Steel. Samotné telo je o 20% tenšie a disponuje ergonomickejším zahnutím, aby ste si hodinky vedeli pohodlne umiestniť na zápästie. Náramok hodiniek disponuje mechanizmom pre rýchle uvoľnenie, takže si budete vedieť veľmi rýchlo vymeniť náramok, ktorý aktuálne používate. Pebble do nového modelu Time navyše pridalo aj mikrofón, ktorý síce nevyužijete na telefonovanie pomocou hodiniek, ale poslúži vám na rýchle poznámky, alebo odpovede na správy.

Pebble Time

Samotné hodinky však nie sú jedinou novinkou. Nový je totiž aj systém, ktorý budú hodinky používať. Jeho základom bude tzv. Timeline, čoby výpis udalostí z minulosti, prítomnosti a budúcnosti, medzi ktorými sa môžete veľmi rýchlo a jednoducho pohybovať. Vývojári navyše budú mať nástroje pre prepojenie svojich aplikácií s novým rozhraním Timeline. Pebble Time budú disponovať aj unikátnym portom, pomocou ktorého môžete k hodinkám pripojiť aj rôzne senzory.

Pebble Time

Ak by ste radi mali na svojom zápästí hodinky Pebble Time, môžete tento projekt podporiť pomocou kampane na Kickstarteri, pričom prvý záujemcovia získajú svoje hodinky za 159 USD už v máji. Bohužiaľ za túto cenu si už hodinky nekúpite, nakoľko vďaka obrovskému úspechu sú už všetky vypredané. Zatiaľ si ich môžete kúpiť za 179 USD a následne po začiatku ich predaja bude cena hodiniek Pebble Time 199 USD.

Foto: Pebble, Kickstarter

Komentáre k článku