Peak Design predstavuje vlastný MagSafe, aj s bohatou ponukou príslušenstva

ZDROJ | Peak Design

Známy výrobca príslušenstva a doplnkov pre fotografov rozširuje svoje zameranie už aj na smartfóny. Jeho nová séria Mobile by Peak Design vyzbierala na crowdfundingovej sieti už takmer 7-násobok požadovanej sumy.

Pod názvom Mobile by Peak Design sa v tomto prípade ukrýva celý ekosystém obalov, stojanov, nabíjačiek a ďalšieho príslušenstva pre smartfóny. Spoločnosť začína s kompatibilitou pri vybraných modeloch od Apple a spoločnosti Samsung, no v budúcnosti plánuje kompatibilitu novej série rozširovať.

Základom celého ekosystému je nové, univerzálne uchopenie príslušenstva na zadnú stranu smartfónu. Takzvaný SlimLink podporuje slabé pripojenie pomocou magnetov, ale aj pevnejšie pripojenie pomocou fyzických poistiek. Na podobnom princípe má fungovať aj nové magnetické pripojenie príslušenstva, resp. bezdrôtové nabíjanie MagSafe od Apple v rámci novej série iPhone 12.

ZDROJ | Peak Design

V praxi poslúži SlimLink na jednoduché prichytenie smartfónu na bezdrôtovú nabíjačku, držiak v aute, tripod alebo naopak na prichytenie magnetickej peňaženky na zadnú stranu smartfónu, ktorá zároveň poslúži aj ako stojan. Nové príslušenstvo je zároveň kompatibilné so systémom MagSafe.

ZDROJ | Peak Design

Peak Design ponúka dva spôsoby, ako si môžete systémom SlimLink obohatiť váš smartfón. Jedným z nich je tzv. Everyday Case, teda obal s hrúbkou 2,4 milimetra, ktorý má kompletne chrániť smartfón proti nárazom. Druhým spôsobom je Universal Adapter, nalepovací adaptér s hrúbkou 2,5 milimetra, ktorý vám umožní pridať SlimLink na akýkoľvek vlastný obal.

ZDROJ | Peak Design

Nová séria príslušenstva Mobile by Peak Design mieri do predaja s pomerne bohatou ponukou, v ktorej nájdete stojany a doplnky na takmer každú príležitosť. Samotný Everyday Case bude po skončení kampane v predaji za 39,95 dolára a aktuálne je kompatibilný s celou sériou smartfónov iPhone 11 a iPhone 12, ako aj so smartfónmi Samsung Galaxy S20, S20+ a S20 Ultra.

Ak niektorý z týchto smartfónov nevlastníte, siahnuť môžete po univerzálnom adaptéri, ktorý bude po skončení kampane v predaji za 19,95 dolára, aktuálne o 4 doláre lacnejšie. Ďalšie príslušenstvo sa pohybuje v cenovej hladine 30 až po 70 dolárov. Do skončenia kampane aktuálne zostáva ešte 58 dní, pričom z požadovaných 100-tisíc dolárov má Peak Design na konte už zhruba 700-tisíc dolárov.

ZdrojKickstarter

Komentáre k článku