Panasonic výrazne rozširuje ponuku OLED televízorov na tento rok

ZDROJ | Panasonic

Japonský Panasonic predstavil tri nové série OLED televízorov, ktoré prídu na trh tento rok. Okrem januárového top-end modelu JZ2000 bude mať Panasonic v ponuke aj série JZ1500, JZ1000 a JZ980. Všetky série pritom zdieľajú rovnaký základ, špičkový procesor HCX Processor Pro AI. Rozdiel bude hlavne v displejoch.

ZDROJ | Panasonic

Nižšie série logicky neponúknu tak špičkové parametre ako top-end séria JZ200. Na druhej strane sa môžeme tešiť na stále špičkové OLED panely, pričom 55″ a 65″ modely sérií JZ1500 a JZ1000 ponúknu rovnaký OLED displej, Master HDR OLED Professional Edition, ako spomínaná séria JZ2000. V porovnaní s bežnými OLED televízormi má panel Master HDR OLED Professional Edition ponúkať vyššiu úroveň jasu v najsvetlejších a aj priemerných scénach, čím dosahuje zvýšený dynamický rozsah. Navyše bol displej vyladený v Hollywoode, koloristom Stefanom Sonnenfeldom zo spoločnosti Company 3.

ZDROJ | Panasonic

Rozdiel bude iba v rom, že nižšie modely nebudú mať audio systém Tuned by Technics. Inak ponúknu to isté. To isté znamená, že im nebude chýbať podpora Dolby Amtos zvuku, ale ani Dolby Vision IQ, HLG, HLG Photo či HDR10+ Adaptive, mnohých poteší aj Filmmaker Mode či Netflix Calibrated Mode. Toto všetko budú mať pritom všetky nové série OLED televízorov, vrátane série JZ980.

ZDROJ | Panasonic

Keďže všetky tri nové série budú podporovať aj Game Mode Extreme, Panasonic im pridal aj novú veľkosť, 48″. Tá má byť vraj ideálom pre hráčov, ktorí ocenia menšie rozmery, ale zato špičkový obraz OLED displeja. Chýbť nemá ani podpora HDMI 2.1 a teda aj VRR (Variable Refresh Rate), High Frame Rate (HFR), ale aj AMD FreeSync Premium. Game Mode Extreme má pritom ponúknuť ešte výraznejšie zníženie vstupnej latencie pre zlepšenie herného zážitku.

ZDROJ | Panasonic

Toto všetko bude fungovať vďaka spomínanému procesoru HCX Pro AI. Aby som sa neopakoval, už pri modeli JZ2000 som písal: „Jeho úlohou je okrem iného optimalizácia obrazu, ale i zvuku na základe typu obsahu, ktorý práve pozeráte. Procesor HCX Pro AI je schopný identifikovať prehrávaný obsah v reálnom čase a analýzu obrazu vykonáva každú sekundu. Ak procesor zistí, že sledujete napríklad futbal, upraví kvalitu obrazu tak, aby tráva i hráči pôsobili realisticky, a zároveň automaticky upraví zvuk, aby ste mali pocit, že ste priamo na štadióne. Umelá inteligencia sa podľa výrobcu učila na viac ako milióne rôznych ukážok obsahu.“

ZDROJ | Panasonic

Všetky nové modely majú najnovšiu generáciu operačného systému My Home Screen 6.0 pre smart televízory Panasonic s funkciou My Scenery. Tá umožňuje zostaviť si výber upokojujúcich snímok a videí, alebo si nastaviť vlastné podľa nálady alebo dennej doby ako ideálny spôsob na prehĺbenie vedomej relaxácie. Zlepšili sme rozhranie ponukového menu tak, aby umožňovalo rýchly prístup k najčastejšie používaným nastaveniam obrazu, zvuku a ďalším voľbám.

ZDROJ | Panasonic

Nový časovač zapnutia umožňuje používateľom si naplánovať čas, kedy sa televízor automaticky zapne, napríklad ráno s budíkom. Používatelia si tiež môžu vopred vybrať obľúbený kanál, alebo ktorý vstup HDMI chcú zobraziť. Televízor sa môže zapnúť s novou funkciou My Scenery.

ZDROJ | Panasonic

Duálne pripojenie Bluetooth zas umožňuje televízoru prenášať zvuk na dve samostatné zariadenia Bluetooth súčasne, čo znamená, že napríklad vy aj váš partner môžete sledovať film neskoro večer so zvukom do bezdrôtových slúchadiel bez toho, aby ste rušili spánok vašich detí.

ZDROJ | Panasonic

Všetky modely podporujú Google Assistant aj Amazon Alexa. Medzi ďalšie nové funkcie patrí aj HDMI Signal Power Link, ktorá umožňuje automatické zapnutie z pohotovostného režimu a prepínanie medzi vstupmi, a to aj pre zariadenia, ako je osobný počítač, ktoré nie sú kompatibilné s CEC.

ZDROJ | Panasonic

Novinkou pre nové televízory Panasonic je i nové diaľkové ovládanie, ktoré si tvar požičalo z japonskej misky. Ponúkne viaceré nové tlačidlá a lepšiu funkčnosť.

ZDROJ | Panasonic

Novinky by mali prísť na trh v najbližších mesiacoch. Ceny ale známe zatiaľ pre náš trh nie sú.

ZDROJ | Panasonic

Komentáre k článku