Panasonic JZ2000 ponúkne OLED panel, Dolby Atmos a HDMI 2.1

ZDROJ | Panasonic

Aj ďalší japonský výrobca predstavil svoju top telku na tento rok. Na rozdiel od konkurencie bude mať 4K Ultra HD rozlíšenie, OLED panel a vlastnú umelú inteligenciu. Novinka poteší ale aj hráčov vďaka podpore HDMI 2.1.

ZDROJ | Panasonic

Tento rok bude v televízoroch hrať prím HDMI 2.1 a ešte umelejšia umelá inteligencia. Po Samsungu, LG či Sony svoju vylepšenú umelú inteligenciu v televízore totiž predstavil už aj Panasonic. Ten ukázal novú vlajkovú loď, model JZ2000 s novým HCX Pro AI procesorom.

ZDROJ | Panasonic

Jeho úlohou je okrem iného optimalizácia obrazu, ale i zvuku na základe typu obsahu, ktorý práve pozeráte. Procesor HCX Pro AI je schopný identifikovať prehrávaný obsah v reálnom čase a analýzu obrazu vykonáva každú sekundu. Ak procesor zistí, že sledujete napríklad futbal, upraví kvalitu obrazu tak, aby tráva i hráči pôsobili realisticky, a zároveň automaticky upraví zvuk, aby ste mali pocit, že ste priamo na štadióne. Umelá inteligencia sa podľa výrobcu učila na viac ako milióne rôznych ukážok obsahu.

ZDROJ | Panasonic

„Televízor JZ2000 je symbolom toho, čo chceme v spoločnosti Panasonic dosiahnuť. Nasadením umelej inteligencie sa snažíme docieliť to, aby si naši diváci mohli vychutnať ten najlepší obraz a zvuk bez nutnosti ďalšieho nastavovania,“ povedalYasushi Murayama, výkonný riaditeľ produktovej stratégie pre vizuálnu a zvukovú obchodnú jednotku spoločnosti Panasonic.

Samotný displej nesie označenie Master HDR OLED Professional Edition, ktorý má byť tým najlepším, aké kedy v televízore boli osadené. V porovnaní s bežnými OLED televízormi má nový panel ponúkať vyššiu úroveň jasu v najsvetlejších a aj priemerných scénach, čím dosahuje zvýšený dynamický rozsah. Navyše bol displej vyladený v Hollywoode, koloristom Stefanom Sonnenfeldom zo spoločnosti Company 3.

ZDROJ | Panasonic

Panasonic JZ2000 podporuje aj širokú škálu štandardov HDR vrátane Dolby Vision IQ, Dolby Vision, Filmmaker Mode, Adpative HDR10+ a HLG Photo. Navyše, Panasonic do režimu Filmmaker pridal svoju vlastnú funkciu Intelligent Sensing, ktorá dynamicky upravuje obraz podľa úrovne okolitého svetla.

Lahôdkou z iného súdka bude zvuk novinky. O ten sa postarala dcérska spoločnosť Technics, pričom systém už priamo v televízore podporuje Dolby Atmos. Nepotrebujete tak žiadny soundbar či domáce kino. Jedine tak možno externý bezdrôtový subwoofer pre poriadne hĺbky.

JZ2000 má reproduktory nie len do strán, ale aj do hora a najnovšie aj do strán, čím už samotný televízor vytvára priestorový 3D zvuk. Toto riešenie Panasonic nazval 360 ° Soundscape Pro a na tele televízora nájdete Tuned by Technics.

ZDROJ | Panasonic

Panasonic JZ2000 bude lahôdkou pre hráčov s novými konzolami. Novinka totiž podporuje HDMI 2.1, ale zároveň má OLED panel, takže latencia bude minimálna už aj bez špeciálneho režimu Game Mode Extreme. Ten má ponúknuť ešte výraznejšie zníženie vstupnej latencie pre zlepšenie herného zážitku, samozrejmosťou je ale aj podpora VRR (Variable Refresh Rate) či High Frame Rate (HFR).

ZDROJ | Panasonic

Novinka ponúkne aj nové rozhranie My Home Screen 6.0 s novou funkciou My Scenery. Tá má umožniť vybrať si z archívu upokojujúcich obrázkov a videí alebo si nastaviť vlastné podľa nálady a dennej doby.

Z iného súdka je podpora duálneho Bluetooth, vďaka čomu je možné počúvať zvuk na dvoch rôznych Bluetooth zariadeniach, čo sa hodí napríklad v noci na sledovanie filmov. Stačí nasadiť bezdrôtové slúchadlá a film môžu sledovať dvaja.

Nový Panasonic JZ2000 príde na trh v júni tohto roka. V predaji má byť s 55″ (139 cm) a 65″ (165 cm) uhlopriečkami. Cena zatiaľ nie je známa.

ZDROJ | Panasonic

Komentáre k článku