Opel predstavil vynovenú Astru, tentokrát aj vo verzii plug-in hybrid

ZDROJ | Opel

6. generácia populárneho základného modelu nemeckej značky Opel prináša so sebou aj elektrifikované verzie vrátane plug-in hybridu.

Po dizajnovej stránke sa s novou Astrou vyhrali a platí to ako pre exteriér, tak pre interiér. Príkladom je plne digitálny kokpit Pure Panel, ktorý tvoria dva prepojené 10″ displeje. Analógové prvky nahradili populárne dotykové displeje. Samozrejmosťou je head-up displej.

The new 2021 Opel AstraZDROJ | Opel

Pozrite siNajkrajší Opel v histórii je na elektrinu, je to model Manta GSe

Pri infotainmente je sľúbené jednoduché a intuitívne ovládanie s podporou hlasového ovládania či Apple CarPlay a Android Auto.

Čo sa týka asistenčných systémov, nový Opel Astra dostane polo-automatický systém riadenia Intelli-Drive 2.0 a 360-stupňovú kameru Intelli-Vision. Systém kamier tvorí multifunkčná predná kamera, 4 kamery okolo auta, päť radarových senzorov a dva ultrasonické senzory.

The new 2021 Opel AstraZDROJ | Opel

Práve množstvo senzorov sa stará o bezpečnosť a predvídanie jazdy. Systém tak dokáže lepšie vyberať zákruty či dávať odporučenie k rýchlosti. Taktiež dokáže automaticky meniť jazdné pruhy. Ruky na volante sú však povinnosťou ako aj pri iných autách vybavených polo-automatickými systémami riadenia.

Z ďalších technológií v novom Opel Astra nájdeme detekciu mŕtveho uhlu, snímač prechádzania cez cestu a udržiavanie v jazdných pruhoch. Samozrejmosťou je adaptívny tempomat. Opel Astra tiež ponúka Intelli-Lux LED Pixel Light svetlomety so 168 LED elementmi.

The new 2021 Opel AstraZDROJ | Opel

Pozrite siOpel Combo-e – 50 kWh batéria, 100 kW nabíjanie a dojazd 275 km

Hlavnou novinkou je ponuka plug-in hybridnej verzie, v ponuke však budú aj klasické dieselové a benzínové modely. Výkon začína od 81 kW (110 konských síl) až po 96 kW (130 konských síl) pri klasických verziách a 175 kW (225 konských síl) pri verzii plug-in hybrid s 360 Nm krútiacim momentom.

The new 2021 Opel AstraZDROJ | Opel

Začiatok predaja nového Opel Astra je plánovaný na túto jeseň s prvými dodávkami vozidiel na začiatku budúceho roku. Ceny zatiaľ oznámené neboli.

ZdrojOpel

Komentáre k článku