Onlia: všestranná appka pre poistenie auta aj riešenie nehody

Appka online poisťovne Onlia patrí medzi najvšestrannejšie. Ako jedna z mála umožňuje  riešiť cez smartfón nehodu a ako jediná vie úplne nahradiť obhliadkára pri uzatvorení havarijnej poistky. Pozreli sme sa za vás ”za oponu”, ako Onlia aplikácia pracuje.

Pri samoobhliadke appka overuje EČV v databáze

Havarijné poistenie v Onlii je iné ako v bežnej poisťovni: nekupujete si “balík”, ale môžete si ho vyskladať podľa seba a poistiť sa iba proti rizikám, ktoré potrebujete. Napríklad  proti krádeži a vandalizmu či havárii. Pri každom z týchto poistení potrebujete pri uzavretí  poistky obhliadku auta . Onlia vás na rozdiel od bežnej poisťovne nepošle za obhliadkárom, ale umožní vám absolvovať samoobhliadku auta so smartfónom v ruke (ak cena vášho auta nepresahuje 40-tisíc eur). Nikam nechodíte, na nikoho nečakáte, samoobhliadku si urobíte  kdekoľvek a kedykoľvek.

Ako to funguje? Na úvodnom screene si vyberiete, či poisťujete auto s EČV alebo bez  neho (čiže jazdené auto ešte pred prihlásením na polícii).  Následne od vás appka potrebuje 8 fotiek. Na prvej fotíte auto spredu so značkou umiestnenou v rámiku. Je kľúčové umiestniť  EČV do vyznačeného poľa, pretože appka nasnímané písmená a čísla značky “digitálne číta”. Konkrétne, Onlia na prečítanie EČV používa OCR cloud servis ABBYY a po extrahovaní si evidenčné číslo overuje v databáze.

onlia-appka-screen-01

V ďalších krokoch vám aplikácia povie, čo treba na aute odfotiť (postupne obe bočné a zadnú stranu, palubnú dosku, tachometer a VIN číslo vozidla). Na záver je možné odfotiť existujúce poškodenia a označiť, kde presne sa nachádzajú. Pred odoslaním vám aplikácia ukáže všetky fotografie v jednom náhľade. Fotky potom odošlete  do poisťovne jedným kliknutím.

Backend smeruje k automatizácii spracovania záznamov

Ak sa vám stane nehoda, Onlia aplikácia vám ju pomôže  vyriešiť rýchlo a jednoducho, pričom GPS automaticky zaznamená miesto nehody. Appka nahrádza papiere aj tým, že umožňuje odfotiť a poslať všetky potrebné doklady a vystačí si s hlasovou nahrávkou popisu celej udalosti. Fotky pri hlásení nehody umožňujú poisťovni presnejšie určiť priebeh nehody, a skrátiť tak čas  do vyplatenia náhrady škody.

V Onlii sa všetky dáta ukladajú do tzv. mid office systému v dvoch rovinách. Prvú tvoria údaje o klientovi Onlie (spárované podľa EČV), druhú pripojené prílohy (fotky, hlasový záznam, sumarizácia hlásenia v pdf vrátane GPS pozície).

OnliaSK PR 03

Onlia aplikácia je jediná na Slovensku, ktorá priamo umožňuje vybrať si po nehode zmluvný servis, kde vám auto opravia. Appka ponuku automaticky zoraďuje podľa vzdialenosti na základe GPS lokalizácie. Na spodnej lište však výber môžete zmeniť (a zoradiť podľa mesta, značky auta alebo typu autoservisu (značkový/neznačkový). Vo vybranom servise vybavíte obhliadku aj kompletnú administratívu. Vyplatenie škody prebieha formou krycieho listu. Všetko je digitálne, pohodlné a veľmi rýchle. Navyše nemusíte vyťahovať peniaze z vlastného vrecka okrem prípadnej spoluúčasti. Vo vybraných servisoch dokonca za vás Onlia uhradí 50 € zo spoluúčasti.

Aj keď zatiaľ dáta vrátane hlasového záznamu spracúvajú likvidátori manuálne, do budúcnosti Onlia počíta s automatizáciou. Prvým krokom k automatizácii bude už v blízkom čase riešenie, ktoré zabezpečí automatické ukladanie fotodokumentov k vášmu hláseniu nehody.

ZdrojOnlia

Komentáre k článku