OnePlus Nord je tu, za 409 € ponúka Snapdragon 765G, 6 foťákov a 90 Hz displej

ZDROJ | OnePlus

Nová samostatná vlajková loď od spoločnosti OnePlus je tu. Od doterajšej číselnej série sa líši nielen názvom Nord, ale aj cenou a výbavou, ktorá kombinuje to najlepšie z prémiovej a strednej triedy. Aj vďaka tomu sa môže OnePlus Nord vrátiť ku koreňom tejto značky, teda k cenovej dostupnosti.

Základňa fanúšikov značky OnePlus je dlhodobo verná, no aj jej najpevnejšie jadro v posledných rokoch nešetrilo na kritike nových vlajkových lodí, ktorým pravidelne každý rok stúpala cena o 50 až 100 eur. Z tzv. zabijaka vlajkových lodí sa tak stala iba ďalšia síce zaujímavá, no už nie tak dostupná čínska značka.

Hoci išli ceny nahor, OnePlus zostával verný svojim fanúšikom, ktorých hlas bol konečne vypočutý. Výsledkom toho je nový smartfón OnePlus Nord, ktorý začína úplne novú sériu smartfónov tejto značky a to originálnym debutom v rozšírenej realite, ktorú bolo dnes možné sledovať aj cez špeciálnu aplikáciu pre Android a iOS.

Aj keď môžme povedať, že ide o vlajkovú loď svojej série, v jej útrobách nenájdeme tradične najvýkonnejší čipset Snapdragon od spoločnosti Qualcomm. Nord namiesto toho využíva nižší, no stále dosť výkonný čipset Snapdragon 765G, ktorý využíva napríklad aj nami nedávno testovaný LG Velvet. Jeho súčasťou je samozrejme už aj 5G modem.

ZDROJ | OnePlus

OnePlus tento čipset spárovalo s 12 GB operačnej pamäte a operačným systémom Android 10 s nadstavbou OxygenOS 10.5. Na rozdiel od doterajších modelov však Nord vymení niektoré vlastné aplikácie z nadstavby za oficiálne aplikácie od spoločnosti Google. Konkrétne ide o komunikačné aplikácie Správy a Hovory.

ZDROJ | OnePlus

OnePlus Nord by tak mal zaujať svižnosťou vďaka pomerne výkonnému čipsetu a odľahčenej nadstavbe, k čomu sa navyše pridáva použitie 6,44“ AMOLED obrazovky s 90 Hz obnovovacou frekvenciou.

ZDROJ | OnePlus

V ľavom hornom rohu obrazovky je integrovaný duálny selfie fotoaparát, ktorý tvorí 32 Mpx senzor Sony IMX616 a 8 Mpx ultraširokouhlý senzor so 105-stupňovým zorným uhlom.

ZDROJ | OnePlus

Na zadnej strane smartfónu nájdeme podľa očakávaní štvoritý fotoaparát, kde je hlavným senzorom 48 Mpx senzor Sony IMX586 s optickou stabilizáciou obrazu, ktorý využíva aj prémiový OnePlus 8. Spoločnosť mu robí 8 Mpx ultraširokouhlý senzor, 5 Mpx makro senzor a 2 Mpx snímač hĺbky pre tvorbu fotografií s bokeh efektom.

ZDROJ | OnePlus

Súčasťou nového modelu je aj rýchle nabíjanie Warp Charging s výkonom 30 W, ktorý dokáže nabiť 4 115 mAh batériu smartfónu z nuly na 70 % za 30 minút. Bezdrôtové nabíjanie smartfónu podľa všetkého chýba. Neprišiel však našťastie o NFC, ktoré tak bude možné použiť na bezkontaktné platby mobilom.

Na záver je teda podstatná cena, ktorú OnePlus stanovilo na príjemných 409,00 €. OnePlus Nord bude dostupný v čiernej a modrej farbe už od 4. augusta. Už tradične si ho budete môcť objednať aj priamo z webovej stránky výrobcu a po novom oficiálne aj v sieti predajní a e-shope Datart.

Komentáre k článku