OnePlus a Meizu podvádzali vo výkonnostných testoch

ZDROJ | OnePlus

Najnovšími podvodníkmi vo výkonnostných testoch smartfónov sú spoločnosti Meizu a OnePlus. Vyjadrenie k obvineniu vás zaskočí.

Po dlhom čase môžeme byť opäť svedkami podvádzania vo výkonnostných testoch výrobcov smartfónov. Najnovšie to platí pre ázijské spoločnosti OnePlus a Meizu, ktoré podľa zistených informácií podvádzali v testoch AnTuTu a Geekbench.

Meizu Pro 6 Plus
ZDROJ | Meizu

Tvrdé obvinenia padli na súčasné vlajkové lode OnePlus 3T a na Meizu Pro 6 Plus. Podľa zistení obe zariadenia vraj disponujú špeciálnou schopnosťou, ktorá dokáže rozpoznať, že je na nich spustený benchmark (výkonnostný test).

Tá má vypnúť všetky ostatné procesy systému s cieľom navýšenia výsledného skóre a teda zavádzať budúcich používateľov.

Pozrite siMeizu Pro 6 Plus má rovnaký procesor, ako Galaxy S7

OnePlus_3T_mobil_roka_2016
ZDROJ | OnePlus

Spoločnosť OnePlus obvinenia nepoprela, ba naopak, nepriamo priznala modifikáciu systému. Výrobca uviedol, že implementoval určitý mechanizmus, ktorý dovoľuje pri spustení hier a aplikácií ponúknuť vyšší výkon procesora.

Pozrite siOnePlus 3T – Snapdragon 821, 6 GB RAM, 3 400 mAh batéria

Z praktického hľadiska používateľ nezíska toľko výkonu, ako naznačujú testy. OnePlus však prisľúbil, že v najbližšej aktualizácii systému OxygenOS spomínané ,,vylepšenie“ odstráni. Meizu svoje stanovisko k obvineniu zatiaľ nevydalo.

ZdrojXda-Developers

Komentáre k článku