Ohrozia bezdrôtové slúchadlá Powerbeats Pro AirPody?

ZDROJ | Apple

Apple len nedávno predstavilo novú generáciu obľúbených AirPods. Teraz im prichádza nečakaná konkurencia z vlastných radov. Novinka ponúka štyri farebné varianty, dlhú výdrž na jedno nabitie a bezpečné uchytenie do uší.

Beats v roku 2014 odkúpilo Apple, no posledné roky neprišlo so žiadnou novinkou. Od včera to neplatí, Beats má úplne nové slúchadlá, ktoré majú spoločný rukopis s Apple.

V prvom rade je to čip H1, ktorý umožňuje ľahké párovanie s iPhone a ďalšími zariadeniami ekosystému spoločnosti. Samozrejme, pripojiť sa dokážu s každým zariadením, ktoré má Bluetooth. Vďaka H1 nemusia mať slúchadlá tlačidlo na ich zapínanie, urobia to automaticky vybratím z púzdra.

Powerbeats Pro sľubujú 9-hodinovú výdrž na jedno nabitie, v prípade dobíjania cez púzdro sa táto doba vyšplhá na 24 hodín. Päťminútové nabitie zabezpečí 1,5 hodiny prehrávania.

ZDROJ | Apple

Slúchadlá majú poslucháčom poskytnúť vynikajúci zvuk, veľký dynamický rozsah a nízke skreslenie. Počas telefonovania pomôže technológia zaisťujúca kvalitný prenos hlasu ako aj filtrovanie nežiadúceho hluku okolia.

Slúchadlá majú zabudovaný akcelometer, sú odolné voči potu a vode. Hlasového asistenta Siri si používateľ vyvolá frázou Hey Siri. Na rozdiel od AirPods sa na Powerbeats Pro dá regulovať hlasitosť, dokonca pre každé slúchadlo zvlášť. Bluetooth Class 1 poskytne rozšírený dosah.

Powerbeats Pro sú určené pre športovcov, majú pevnejšiu konštrukciu a háčiky, ktoré ich udržia v ušiach. V balení sa nachádzajú štyri veľkosti výmenných štupľov.

ZDROJ | Apple

Kanibalizácia vlastných produktov nie je výnimočná ani u technologických firiem. Beats Powerbeats Pro však nie sú klonom AirPods, sú určené inej cieľovej skupine. AirPods sú, ak to tak môžem nazvať, mestské slúchadlá. Ich priemerný zvuk vyvažujú kompaktné rozmery a bleskurýchle používanie.

Neraz si dám radšej jedno slúchadlo do ucha, namiesto priloženia smartfónu k uchu, pretože tak je to pohodlnejšie. Powerbeats Pro sú masívnejšie, vhodné pre športovcov a ľudí, ktorí sa pohybujú v exteriéroch. Vďaka čipu H1 však poslúžia podobne ako AirPods, akurát sa tak pohodlne a jednoducho nenasadia do uší.

ZDROJ | Apple

Slúchadlá sa začnú predávať v máji za 249,99 dolárov. V ponuke sú štyri farby, čierna, slonová kosť, námornícka modrá a machová farba.

ZdrojBeats

Komentáre k článku