Odstaví Samsung Galaxy Book Pro MacBook Pro?

ZDROJ | Samsung

Samsung dnes na prezentácii Samsung Galaxy Unpacked predstavil okrem modelu Galaxy Book aj dva notebooky série Pro. Ide o Galaxy Book Pro a Galaxy Book Pro 360. Dodávať sa budú v dvoch veľkostiach.

ZDROJ | Samsung

Galaxy Book Pro 360 a Galaxy Book Pro sú určené pre moderných používateľov, pre ktorých dôležité ich mobilné prevedenie. Oba modely majú vydržať 17 hodín prevádzky na jedno nabitie. Podporujú 65 W rýchle nabíjanie, ktoré má za 30 minút dodať výdrž na 8 hodín.

ZDROJ | Samsung

Veľkým lákadlom majú byť použité displeje. Všetky štyri zariadenia sú vybavené AMOLED obrazovkami s FHD rozlíšením. Galaxy Book Pro 360 používajú dotykové obrazovky Super AMOLED. Samsung natívne ponúka rôzne farebné profily (Vivid, Natural, Photo Editing a Movie).

ZDROJ | Samsung

Samsung do všetkých modelov vložil kvalitnú klávesnicu Pro, ktorá má široké klávesy s 1 mm zdvihom. Má byť mimoriadne tichá, vraj úplný protiklad nepríjemne hlasnej klávesnice Butterfly v MacBookoch Pro.

Program Studio mode vytvára virtuálne prostredie pre videokonferencie, kvalite videohovorov pomáha inteligentné tlmenie hluku (Intelligent Noise Cancelling).

ZDROJ | Samsung

Samsung Galaxy Book Pro je na výber v 13″ a 15″ veľkosti s AMOLED displejom s rozlíšením 1 920 x 1 080 px so zabudovanou HD kamerou (720 px). Zvuk už tradične prinášajú reproduktory AKG, nechýba podpora Dolby Atmos. O kvalitné videohovory sa postará dvojica mikrofónov, bezpečnosť zaistí snímač odtlačkov prstov umiestnený na tlačidle ON/OFF.

Zariadenia poháňa Intel Core i5, resp. i7 11. generácie spárovaný s 8 GB (13″ verzia) alebo 16 GB (15″ verzia) RAM a max. 512 GB internej pamäte. Grafika môže byť voliteľne Intel Iris Xe.

ZDROJ | Samsung

O konektivitu sa stará jeden Thunderbolt port, dva USB-C porty, 3,5 mm audio konektor a slot na microSD kartu. 15″ model má okrem toho aj HDMI port.

Cena Samsung Galaxy Book Pro začína (bez miestnej dane) na 1 000 dolároch za 13″ model, za 15″ verziu zaplatíte 1 100 dolárov. Vybrať si budete môcť z dvoch farieb (Mystic Blue a Mystic Silver).

ZDROJ | Samsung

Samsung Galaxy Book Pro 360 predstavuje zariadenie 2-in-1, ktoré môžete využívať v režime notebooku, alebo tablet. Super AMOLED displej (13″ a 15″) má rozlíšenie 1 920 x 1 080, webkamera 720 px. Zariadenie je vybavené perom S-Pen, pomocou ktorého si môžete kresliť, písať poznámky či upravovať fotografie.

Podobne ako v Galaxy Book Pro, aj modely série 360 poháňa Intel 11. generácie a GPU Intel Iris. Odlišujú sa pamäťovými konfiguráciami, v oboch veľkostiach si môžete zvoliť medzi 8 a 16 GB RAM. Kapacita internej pamäte môžete byť v 13″ verzii do 512 GB, v 15″ verzii až do 1 TB.

ZDROJ | Samsung

Nájdete tu jeden Thunderbolt port, dva USB-C porty, 3,5 mm jack a slot na microSD kartu. Veľkým rozdielom oproti klasickej verzii je, že Samsung Galaxy Book Pro 360 podporuje 5G, avšak nebude fungovať hneď po uvedení na trh, ale neskôr – no ešte v priebehu tohto roka.

Cena Galaxy Book Pro 360 je o niečo vyššia, 13″ model vás vyjde (bez miestnej dane) na 1 200 dolárov, 15″ verzia začína na 1 300 dolároch. Na výber je v dvoch farbách (Mystic Navy a Mystic Bronze).

ZDROJ | Samsung

Notebooky sa dajú predobjednať, do predaja prídu 14. mája. O uvedení zariadení Galaxy Book Pro a Galaxy Book Pro 360 na náš trh sa zatiaľ neuvažuje.

ZdrojSamsung

Komentáre k článku