Oculus Rift S ponúkne vyššie rozlíšenie a jednoduchšie sledovanie pohybu

ZDROJ | Oculus

Oculus Rift, headset pre virtuálnu realitu, dostal nového nástupcu. Oculus Rift S ponúkne vyššie rozlíšenie, sledovanie pohybu používateľa aj bez vonkajších senzorov a mnoho menších vylepšení.

Od uvedenia prvej generácie headsetu Oculus Rift prešla virtuálna realita nezanedbateľným vývojom, počas ktorého sa na trh dostalo mnoho headsetou s rôznou mierou závislosti od počítača. Aby sme si v tom teda na úvod urobili poriadok, nový Oculus Rift S priamo nadväzuje na pôvodný headset a teda pre fungovanie vyžaduje pomerne výkonný herný počítač.

https://youtu.be/3vPz9KFXWTk

Hlavným ťahákom nového headsetu je celkové rozlíšenie 2 560 x 1 440 pixelov, resp. 1 280 x 1 440 pixelov na každé oko. Okrem vyššieho rozlíšenia ponúkne Oculus Rift S aj nové sledovanie pohybu s názvom Oculus Insight, ktoré dokáže sledovať pohyb celého tela aj bez externých senzorov, ktoré by inak museli byť rozmiestnené po celej miestnosti.

ZDROJ | Oculus

Veľkým prekvapením je, že na vývoji nového headsetu sa podieľalo aj Lenovo, hoci Oculus patrí pod spoločnosť Facebook Technologies. Motiváciou k spolupráci však nebolo financovanie, ale využitie skúseností spoločnosti Lenovo z vývoja vlastných VR a AR headsetov.

Pozrite siHTC Vive Focus Plus má nové ovládače nielen pre hranie hier

Lenovo malo konkrétne vylepšiť pohodlie, rozloženie hmotnosti, blokovanie svetla a taktiež pripojenie k počítaču, ktoré sa mu podarilo zrealizovať cez jediný kábel. Oculus Rift S si od nezávislých headsetov Oculus Quest a Oculus Go prepožičiava integrovaný audio systém, ktorý dopĺňa 3,5-mm jack pre pripojenie vlastných slúchadiel.

ZDROJ | Oculus

Novinkou je tiež systém Passtrought+, ktorý používateľom umožní vidieť ich okolie aj bez skladania headsetu z očí. Používatelia si môžu prepínať medzi virtuálnym zobrazením a zobrazením prenosu z vonkajších senzorov, aby tak napríklad nenarazili do nábytku. Oculus mal okrem toho mierne vylepšiť aj pohybové ovládače Touch.

ZDROJ | Oculus

Oculus Rift S dorazí do predaja na jar s cenou 399 dolárov, no presnejší dátum vydania zatiaľ nepoznáme. Pred kúpou sa však treba ešte uistiť, že váš počítač spĺňa aspoň minimálne hardvérové požiadavky.

ZdrojOculus

Komentáre k článku