Oculus Go ide do predaja so slušnou nádielkou hier a aplikácií

ZDROJ | Facebook

Plne samostatný VR headset Oculus Go je od dnešného dňa v predaji za 199 dolárov. Prví majitelia budú mať k dispozícii zhruba tisícku hier a aplikácií z platformy Gear VR a ďalšiu desiatku titulov vytvorených a aktualizovaných priamo pre Oculus Go. Tu je niekoľko titulov, ktoré sa oplatí skúsiť.

Al Jazeera Contrast VR

Aplikácia Contrast VR od mediálneho domu Al Jazeera ponúka dokumentárnu tvorbu, videá a živé vysielania vo virtuálnej realite. Používateli Oculus Go a Samsung Gear VR sa môžu ponoriť do rôznych scén, ktoré zachytávajú politické či environmentálne problémy ľudí z rôznych kútov sveta.

https://youtu.be/os-7Yun3JW8

Anshar Online

Anshar Online je bojová vesmírna hra pre viacerých hráčov, v ktorej proti sebe hráči bojujú vo vesmírnych lodiach vo viac než 50 misiách. Hra je dostupná pre Oculus Go, Oculus Rift a Samsung Gear VR.

https://youtu.be/zWYTCVTx61I

Jurassic World: BLUE

V tomto virtuálnom príbehu budú môcť hráči sledovať príbeh dinosaura Blue zo známej série Jurassic World. Aktuálne je k dispozícii prvá epizóda a ďalšia sa už pripravuje.

Pozrite siFacebook predstavil Oculus Go, VR headset s integrovaným mobilným hardvérom

The ArcSlinger

Western vo virtuálnej realite s originálnym príbehom, ktorý tvorí 15 úrovní. Svoj hlas do tejto hry prepožičali aj známe tváre ako Nolan North, Jessica DiCicco, Roger Craig Smith či Jason Spisak.

https://youtu.be/bwWl1U5b8CI

Bigscreen

Bigscreen je vlastne obývačka vo virtuálnej realite, do ktorej môžete pozvať priateľov na sledovanie filmov, hranie hier či pokec. V jednej miestnosti môže byť naraz 12 ľudí a k dispozícii sú aj verejné miestnosti, kde môžete spoznať nových priateľov.

https://youtu.be/8eXFE1_ds5s

MelodyVR

Aplikácia MelodyVR umožní používateľom Oculus Go zúčastniť sa koncertov či festivalov rôznych kapiel, od Bebe Rexha cez Imagine Dragons až po 2Chainz.

https://youtu.be/ddso1y9cJOQ

Space Explorers

Space Explorers ponúka pohľad na ťažký výcvik a prácu astronautov NASA a na vývoj nových vesmírnych programov v základniach po celom svete.

https://youtu.be/f5lnRIlqBjs

B-Team

B-Team je strieľačka z prvej osoby, v ktorej môžu hráči prepínať počas hry medzi viacerými postavami a bojovať s vlnami mimozemských nepriateľov.

https://youtu.be/HesDAgtVMT4

Pet Lab

Hra Pet Lab je presne o tom, čo vám po prečítaní názvu napadne. V hre si vytvárate vlastné zvieratká, ktorým môžete upravovať všetky črty a následne ich aj trénovať.

https://youtu.be/YwZh-MHbOEM

République VR

Známy titul République dostáva podobu pre virtuálnu realitu. Tešiť sa môžete na napínavý príbeh, v ktorom sa snažíte utiecť z totalitného štátu, v ktorom vás vláda sleduje na každom kroku.

https://youtu.be/B4Gd_m7h1uQ

Catan VR

Stolová hra Catan, ktorá je u nás známa ako Catan – Osadníci z Katanu, vám vo verzii pre VR umožní hrať s rodinou a priateľmi, ktorí sú od vás vzdialení mnoho kilometrov.

https://youtu.be/mmwYvMzRb3g

International Space Station Tour

Na medzinárodnú vesmírnu stanicu sa dostane len málokto, no nahliadnuť do nej môžete aspoň skrz virtuálnu realitu.

https://youtu.be/vnpYvz2Ledc

SculptrVR

V aplikácii SculptrVR môžete vytvárať 3D objekty bez obmedzení a to aj prítomnosti ďalších pätnástich hráčov, s ktorými môžete tvoriť virtuálne umenie.

https://youtu.be/028nIq2HovA

They Suspect Nothing

V humornej hre They Suspect Nothing sa musíte tváriť, že ste robot. Hra je zložená z dvanástich mini-hier s rôznymi stupňami obťažnosti.

https://youtu.be/SPVLTnDuS4w

Underworld Overlord

Underworld Overlord je hra s typickou tower-defense mechanikou, v ktorej nastražujete pasce, aby ste ochránili vašu pevnosť.

https://youtu.be/fazgt8txshs

Virtual Virtual Reality

Titul známy už z platformy Google Daydream prichádza pomotať hlavy aj majiteľom Oculus Go. O čom je táto VR hra? Nech to znie akokoľvek, o virtuálnej realite. Ak ste aj po videní videa nižšie zmätení, tak tvorcovia dosiahli svoj cieľ.

https://youtu.be/Sb1efNYhkGI

ZdrojOculus,VentureBeat

Komentáre k článku