Oceans S1 Supersonic zlepší komunikáciu medzi potápačmi

ZDROJ | Team Oceans

Team Oceans sa v najnovšej kampani na crowdfundingovom portáli Kickstarter snaží zlepšiť komunikáciu medzi potápačmi miniatúrnym počítačom Oceans S1 Supersonic.

Potápači najčastejšie komunikujú medzi sebou pod vodou pomocou vizuálnych signálov, čo nie je za každých podmienok a v každej situácii ideálne vzhľadom na to, že na seba v takomto prípade musia potápači vidieť.

Miniatúrny počítač Oceans S1 Supersonic, ktorý by sme mohli prirovnať k smart hodinkám, umožní potápačom komunikovať pomocou ultrazvukových vĺn, ktoré sa šíria celkom spoľahlivo aj pod vodnou hladinou.

ZDROJ | Team Oceans

Oceans S1 Supersonic disponuje 2,2-palcovým retina LED displejom, na ktorom môžu potápači sledovať dôležité údaje o ponorení, teplote alebo zostávajúcej hladine vzduchu. Ak jeden z potápačov vyšle ultrazvukový signál, ostatní potápači na to budú upozornení haptickou vibráciou a upozornením na displeji.

Pozrite siS Huawei Watch GT zabudnete kde je nabíjačka

Zariadenie okrem toho obsahuje trojosový digitálny kompas a Bluetooth, pomocou ktorého môže prenášať údaje do bezplatnej aplikácie pre iOS a Android. Do internej pamäte sa pritom zmestí až 500 ponorov, respektíve 80 hodín záznamu.

ZDROJ | Team Oceans

Batéria by mala vydržať až 10 hodín a nabíja sa bezdrôtovo pomocou rozšíreného štandardu Qi. Hodinky v doterajších testoch odolali ponoru do 100 metrov, no výrobca odporúča ich používanie maximálne do 50 metrov.

Výrobok je aktuálne v štádiu testovania, kým spoločnosť hľadá finančnú podporu pred výrobou na portáli Kickstarter. Počas kampane, ktorá končí o 26 dní, si môžete Oceans S1 Supersonic predobjednať za akciovú cenu, aktuálne za zhruba 330 eur. Po skončení kampane bude zariadenie bežne predávané za 499 eur. Objednávky budú odosielané už v auguste.

ZdrojKickstarter

Komentáre k článku