O2 prekročilo v pokrytí LTE sieťou 66 % obyvateľov Slovenska

A je to tu! Operátor O2 splnil svoj sľub, daný zákazníkom. V uplynulom týždni dosiahol vyše 66-percentné pokrytie obyvateľov Slovenska vlastnou LTE sieťou.

Pozrite siPokrytie sieťou LTE od O2 už v takmer 200 nových lokalitách

Operátor tak zavŕšil svoj tohtoročný cieľ pokrytia. V druhej fáze rozširovania, ktorá intenzívne prebiehala od jesene tohto roka, pribudlo ku  krajským mestám, pokrytým ešte minulý rok, 200 nových lokalít.

o2-map-big-1200Minulý týždeň O2 spustilo LTE signál aj v Šahách a Hronskom Beňadiku.

V O2 sme minulý týždeň dosiahli cieľ pokrytia dve tretiny obyvateľstva Slovenska vlastnou 4G LTE sieťou. Masívnou výstavbou siete, ktorú sme odštartovali na jeseň, sme v tomto roku zvýšili pokrytie z 25 % na dnešných 66 % populácie SR počas 12 týždňov.

Nové lokality pokryté naším 4G LTE signálom pribúdali naozaj rýchlo, v priemere asi 17 týždenne. Dosiahli sme tak tohtoročný cieľ v rekordne krátkom čase. Investícia, ktorú si tohtoročné rozširovanie siete vyžiadalo je jednou z najvyšších investícii do siete v histórii O2.

Ani predvianočné obdobie nás však nezastaví, aby sme naďalej pokračovali v rozširovaní a zlepšovaní siete,“ povedal Peter Gažík, generálny riaditeľ O2.

o2-budovanie-siete-03
ZDROJ | O2

rozhovorV pokrytí 4G LTE sa priblížime k 100%

Juraj Eliáš, riaditeľ sietí O2, k tomu dodal:

Tam, kde staviame nové bázové stanice, súčasne montujeme 2G aj 4G technológiu. Cieľom je postupné opustenie národného roamingu a fungovanie kompletne vo vlastnej sieti na celom území Slovenska.

Teda, staviame ďalej. Zároveň kontinuálne meriame kvalitu signálu našim najmodernejším meracím autom po celom území.

Tak toto sa operátorovi O2 skutočne podarilo a možno to považovať za „husársky kúsok“. Týmto sa výrazne priblížil svojim najväčším konkurentom Orangeu (viac ako 78 % pokrytia LTE) a Telekomu (viac ako 86 % pokrytia LTE).

ZdrojTlačová správa O2

Komentáre k článku