O2 opäť posúva hranice! Má EÚ flat a preplatí rušenie viazaností

Dnes sa ponuka operátora O2 mení, našťastie dobrým smerom. Pribúdajú dáta k vyšším paušálom, taktiež EÚ flat a dokonca vás operátor bude lákať na svoje paušály preplatením zmluvnej pokuty za zrušenie paušálu u vášho súčasného operátora.

EÚ flat

Ak máte alebo si vyberiete u operátora Platinový či Diamantový O2 Paušál, budete môcť jeho výhody naplno využívať aj v zahraničí. To znamená, že pri vycestovaní za hranice Slovenska sa nemusíte pozerať nielen na to, koľko minút pretelefonujete, koľko SMS správ odošlete, ale ani na to, koľko dát presurfujete.

Najmä v oblasti dát je výhoda používania oboch paušálov v rámci EÚ markantná. K dispozícii totiž máte 5 GB dát pri Platinovom, alebo 15 GB dát pri Diamantovom O2 Paušáli. A to už je dávka aj na plnohodnotné sledovanie vašich obľúbených videí na YouTube či streamovanie videí priamo na Facebook. Konkurencia v tomto prípade výrazne zaostáva a sme zvedaví na možnú reakciu.

O2_euflat

Pripomeňme, aj zaujímavé bonusy na zariadenia, kde pri najvyššom Diamantovom O2 Paušáli máte k dispozícii 528 € na nové zariadenie. To si už môžete dopriať väčšinu nových vlajkových lodí. Výhoda plnohodnotného využívania O2 Paušálov aj v EÚ platí od najbližšieho fakturačného obdobia (počnúc dnešným dňom 6.9.2016) pre všetkých zákazníkov O2.

Ak bývate napríklad v Rakúsku či Maďarsku a novinka vás potešila, upozorníme vás, že nie je určená pre ľudí žijúcich trvalo v zahraničí. O2 bude totiž spotrebu paušálov s EÚ flatom sledovať, pričom dlhodobejšia prevádzka by mala byť maximálne v pomere 80:20, teda využívanie paušálu na Slovensku 4/5 času.

Viac dát pre Zlatý a Platinový O2 Paušál

V O2 pridali od dnes aj dáta, avšak len pre vybrané paušály. Majitelia Zlatého paušálu, ktorý sa vraj predáva ako teplé rožky, tak dostávajú namiesto 1 GB po novom 2 GB dát. Ešte viac si však prilepšia majitelia Platinového O2 Paušálu, a to z 2 GB na 5 GB dát. Žiaľ 100 či 500 MB objemy dát pri najdostupnejších O2 Paušáloch zostali bez navýšenia, čo je podľa nás veľká škoda.

Určite by ani operátorovi neublížilo tieto hodnoty zdvojnásobiť, napriek tomu, že sa vyjadril o postačujúcom objeme pre majiteľov týchto paušálov (vyplývajúc z internej štatistiky prenesených dát).

o2_nove_pausaly

Preplatenie pokuty za zrušenie viazanosti u iného operátora

Ak ste nad O2 rozmýšľali a možno vás k operátorovi lákajú aj vyššie uvedené posledné novinky, vedzte, že vás chce operátor privítať s otvoreným náručím. Pričom prekážkou prechodu by nemusela byť už ani viazanosť u vášho operátora. Prečo? Prípadnú zmluvnú pokutu za predčasné ukončenie vám totiž O2 preplatí, teda minimálne jej časť do výšky 150 €, ak by bola vyššia.

o2_nove_pausaly3
Igor Tóth, marketingový riaditeľ O2 vysvetľuje, koľko zákazníkov na Slovensku má viazanosť a koľko z nich, by chcelo odísť.

Hneď na úvod vás upozorníme, že nová aktivita operátora nie je pre špekulantov. Ak vás napadlo, že zrušíte súčasný paušál, necháte si preplatiť pokutu a znova sa k vášmu operátorovi vrátite napríklad po dvoch mesiacoch navyše s teoretickým bonusom za prechod od iného operátora – na tento scenár zabudnite.

o2_nove_pausaly2

V praxi to funguje tak, že za preplatenie pokuty vlastne preukážete operátorovi dôveru na určité obdobie tým, že budete využívať jeho služby. Nebude vás síce viazať, aby ste u neho zostali, ale ak odídete priskoro, musíte mu časť preplatenej zmluvnej pokuty jednoducho vrátiť.

Uveďme si príklad, kedy chcete k operátorovi O2 prejsť od konkurencie. Najskôr musíte o prenos čísla požiadať na predajni alebo cez web stránku o2.sk. Po úspešnom prechode máte čas tri mesiace na predloženie faktúry so zmluvnou pokutou od vášho pôvodného operátora. O2 vám následne na váš účet preplatí sumu zmluvnej pokuty v minimálnej hodnote 30 € a maximálnej 150 €.

O2_viazanost_zrusenie2

Dajme tomu, že v našom príklade bude zmluvná pokuta 90 €. Po jej preplatení vám operátor zmluvnú pokutu vydelí číslom 5, a to je počet mesiacov, ktoré by ste mali u operátora zostať, ak chcete naplno využiť výhodu preplatenia celej zmluvnej pokuty. V tomto prípade 90/5 = 18 mesiacov.

o2_nove_pausaly4

Ak by ste od O2 chceli odísť k inému operátorovi skôr ako za 18 mesiacov, budete musieť časť preplatenej zmluvnej pokuty vrátiť. Ak odídete napríklad po 12 mesiacoch, tak budete musieť vrátiť zvyšných 6×5 = 30 €. Výhodou novinky je však to, že ak ste uvažovali nad prechodom k operátorovi a brzdila vás súčasná viazanosť, tak teraz vám už nič nebráni využiť ponuku operátora O2, ak je pre vás atraktívnejšia.

„Pokuta za zrušenie viazanosti často odrádza zákazníka od prechodu. S novou lákavou ponukou O2 Paušálov sme sa rozhodli aj toto bremeno vziať na seba a ušetriť od neho zákazníka. Dnes tak môže už bez obáv zmeniť operátora a prejsť na O2 Paušál naozaj každý, kto doteraz váhal kvôli zmluvnej pokute,“ uviedol René Parák, riaditeľ korporátnej komunikácie O2.

LTE bude rásť

Na tlačovej konferencii sme sa dozvedeli aj podstatnú správu, že práve v týchto dňoch začalo výrazné rozširovanie siete O2, tak aby ste LTE mali v každom okresnom meste či na diaľniciach. Pre operátora ide o najväčšiu investíciu v histórii firmy, preto vraj o LTE od O2 budeme v najbližších dňoch veľa počuť. Konečne, ostatní sú už totiž s LTE poriadne ďaleko.

O2 LTE TT 8

ZdrojO2

Komentáre k článku