O2 o polnoci predalo prvé iPhony Xs a Xs Max. Pokorilo aj 2 milióny zákazníkov!

Prví zákazníci operátora O2 sa už od polnoci tešia z nových iPhonov Xs a Xs Max. Operátor totiž predaj nových iPhonov spustil vo veľkom štýle o polnoci vo vybraných predajniach na celom Slovensku. My sme tiež nešli spať a boli sme sa v jednej z nich pozrieť.

recenziaApple iPhone XS Max – placka s cenou ojazdeného auta

O polnoci, zo štvrtka 27.9. na piatok 28.9.2018 odštartoval predaj nových Apple iPhone Xs a Xs Max jediný operátor, a to O2. O nových iPhonoch sme už napísali niekoľko článkov, ich cena je najvyššia v histórii. Preto sme boli zvedaví, či ľudia budú ochotní ponocovať a i napriek vysokým cenám si dopriať nový iPhone medzi prvými na Slovensku a v strednej Európe.

recenziaApple iPhone XS – konečne mu nič nechýba

A teda na naše veľké prekvapenie, ľudí bolo dosť. Ešte pred samotným otvorením predajne sme napočítali cez 30 stojacich zákazníkov pred predajňou O2, niektorí tu čakali už niekoľko hodín. Veľkým lákadlom bolo, že si prví zákazníci mohli vybrať farebnú či pamäťovú verziu. Nie u každého predajcu budú totiž dostupné všetky verzie nových modelov.

Pozrite siMalý Apple iPhone Xs má aj väčšieho súrodenca iPhone Xs Max

A samozrejme stále je tu ten pocit, mať niečo prvý! Síce len pár hodín pred ostatnými, ale predsa. Tí, čo sa rozhodli pre polnočný predaj v jednej zo 4 predajní O2 na Slovensku mali skutočne možnosť rozbaliť si svoj nový iPhone o pár hodín skôr.

Úplne prvý majiteľ nového iPhonu Xs pod paľbou novinárov.

O2 malo k dispozícii model Apple iPhone Xs a Xs Max vo verziách 64, 256 a 512 GB a to vo všetkých dostupných farbách Gold, Space Grey a Silver. Cena najdrahšieho modelu sa vyšplhala až na 1 682 €, ktorú si môžete znížiť bonusom na zariadenie maximálne o 312 € (Platinový O2 Paušál).

Pozrite siKoľko dní musí na iPhone Xs pracovať priemerný Slovák?

Apple iPhone Xs Max, za ktorý zaplatíte vo verzii 512 GB až 1 678 €.

My sme sa opýtali jedného z kupujúcich, aký model si vybral. Bol to najdostupnejší model iPhone Xs vo verzii 64 GB v cene 1 178 €, na ktorý prechádza z modelu iPhone 7.

Pozrite siApple iPhone Xs vs. 11 najlepších smartfónov konkurencie

Nami oslovený kupujúci si vybral najdostupnejší Apple iPhone Xs vo verzii 64 GB. Dobrá voľba.

Počas polnočného predaja sa však operátor O2 pochválil aj novým míľnikom, má totiž už viac ako 2 milióny zákazníkov. Túto hranicu operátor prekročil v prvej polovici septembra 2018 a to po 11 rokoch pôsobenia na našom trhu.

Pozrite si aj 9 vecí, o ktorých ste možno v prípade O2 nevedeli:

  • najčastejším krstným menom zákazníkov O2 je Peter (57 205), po ktorom nasledujú Jozefovia (49 143) a Márie (49 074),
  • najviac zákazníkov z rezidenčného segmentu je z Bratislavy, po ktorom nasledujú zákazníci z Košíc a Prešova,
  • najnavštevovanejšia predajňa O2 je košický Aupark,
  • najobľúbenejšími telefónmi v tomto roku sa stali Huawei P20 Lite, Samsung Galaxy J5 a Honor 9 Lite,
  • najviac zákazníkov si doteraz prenieslo do O2 číslo z Orangeu (576 tis.) a Telekomu (447 tis.),
  • najčastejšie si ľudia kupujú cez telefón cestovné lístky na MHD,
  • za hranice Slovenska vycestuje najviac zákazníkov O2 do Českej republiky, po nej cestujú zákazníci radi aj do Rakúska a Nemecka,
  • najviac dát minú zákazníci na videá z Youtube (priemerne 23% objem dátovej prevádzky),
  • najobľúbenejším videom O2 na Youtube je „ Čo robiť, keď internet ide pomaly “, pričom najviac videní mal reklamný spot „ Ak vášmu telefónu niečo chýba, príďte si pre Honor 10 “.
„Za O2 ďakujem našim zákazníkom za ich dôveru a za seba ďakujem aj mojim súčasným aj bývalým kolegom, bez ktorých by sme sa veľkým operátorom nikdy nestali,“ uviedol Peter Gažík, generálny riaditeľ O2 Slovakia.

A čo vy, chystáte sa kúpiť si nový Apple iPhone Xs a Xs Max? Od dnes je už dostupný u všetkých predajcov na Slovensku vrátane ďalšej dvojice najväčších operátorov.

Pozrite si aj, ako to vyzeralo o polnoci v predajni O2 v bratislavskom Auparku v našom videu.

https://youtu.be/IOzCQPFCiR0

Komentáre k článku