NVIDIA Spot prinesie Google asistenta do celej domácnosti

ZDROJ | Droidlife

S príchodom inteligentných pomocníkov do domácnosti prišiel aj jeden problém. Nie sú vždy tam, kde ich potrebujeme. Na CES 2017 bola predstavená NVIDIA Spot. A tá chce byť iná.

nvidia-spot
ZDROJ | wareable

Amazon Echo s Alexou či Google Home. Zadáte im príkaz a oni ho splnia. Jednoduché, nie? Bolo by, keby to celé nemá jeden veľký háčik.

Do čias Iron Mana sme sa ešte stále neprehupli, a preto nemôžeme svojvoľne behať po dome v železnom obleku a rozprávať sa s inteligentným asistentom. No, teda môžeme, ale ten nás nebude vždy počuť.

nvidia-spot-2
ZDROJ | Droidlife

Problémom novodobých asistentov je, že po umiestnení zostávajú na jednom mieste. Nie je problém kúpiť viac týchto gadgetov, no keď máte za Amazon Echo zaplatiť niekoľkokrát 180 dolárov, kúpu si poriadne rozmyslíte.

Pozrite siGoogle Home – umelá inteligencia aj v domácnosti

NVIDIA Spot preto na celý problém ide z inej strany. Ponúka doplnok do domácnosti, ktorý sa podobá na oko, v ktorom je zabudovaný mikrofón i reproduktor. Inžinieri našťastie neboli tvrdohlaví a nechceli si presadiť úplne nový systém, preto pracuje Spot na báze Google Home. Zaoberať sa nemusíte ani batériami, zariadenie je stále zapojené v zásuvke.

nvidia-spot
ZDROJ | XDA

Ponúka teda všetky možnosti, ktoré ponúka i Google Home s cenou 130 dolárov. Život ale nie je len ružový, ako ste sa mohli presvedčiť aj v našej rubrike FLAME. NVIDIA Spot bude totiž spolupracovať len v prípade, ak sa v domácnosti bude nachádzať aj NVIDIA Shield TV. A len za tú zaplatíte 220 €.

Pozrite siNVIDIA Shield TV – je toto budúcnosť konzol?

Novinka od spoločnosti známej hlavne kvôli výrobe grafických kariet bude dostupná v priebehu nasledujúcich mesiacov. Jedno oko bude stáť 50 dolárov, čo nie je veľa, výrazne menej ako konkurencia. No ak ste neplánovali kupovať i konzolu, nad kúpou pravdepodobne rozmýšľať nebudete.

ZdrojNVIDIA

Komentáre k článku