NVIDIA Shield TV – je toto budúcnosť konzol?

ZDROJ | NVIDIA

NVIDIA, spoločnosť známa hlavne vďaka grafickým kartám v počítačoch na CES 2017 predstavila konzolu. NVIDIA Shield TV je ich predstava o tom, ako má hráčska stanica vyzerať.

RECENZIANVIDIA SHIELD TV 2017 – miniatúrne centrum zábavy k akémukoľvek TV

https://youtu.be/zgLoq-3kYP8

dlhodobé dojmyNVIDIA SHIELD TV 2017

Novinka výrobcu je už druhou generáciou konzoly. Viacerí preto čakali, že pôjde o poriadne zlepšenia v každom ohľade. NVIDIA Shield TV však vylepšuje len minimálne.

Pozrite siMWC 2015 | Nová Nvidia Shield nesie 256-jadrovú grafiku a Android TV

Novinku spoločnosť opisuje ako „maximálne otvorené streamovacie zariadenie, postavené na najvýkonnejšej počítačovej technológii“. Čo všetko sa teda skrýva za týmto krkolomným názvom?

nvidia-shield-tv-2
ZDROJ | NVIDIA

Začneme konštrukciou. Tá stále spočíva z malej čiernej krabičky so zelenými, podsvietenými prvkami. Rozdielom je ale veľkosť. Nová generácia je skutočne malá, konkrétne až o takmer 40 % menšia, ako jej predchodca. Na zadnej strane zostal ethernet, HDMI port aj dva USB porty. Zmizla však čítačka SD kariet.

nvidia-shield-tv-3
ZDROJ | NVIDIA

Herný ovládač tiež prešiel odtučňovacou kúrou. Je preto tenší a ponúka lepší úchop, stále by však mal ponúkať výdrž 50 hodín. Keď sme pri ovládačoch, v krabici sú hneď dva, druhý slúži na každodenné ovládanie televízie.

Pozrite siNVIDIA GeForce GTX 1080 – najvýkonnejšia grafika pre hráčov

Najväčšou zmenou bude určite podpora streamovania obsahu v 4K Ultra HD rozlíšení. To sa týka filmov, ale i hier. Tých je mimochodom vo virtuálnom obchode Steam pre konzolu už viac ako 1 000. Filmy si naopak v tak vysokom rozlíšení vychutnáte napríklad v službe Amazon Video.

nvidia-shield-tv-5
ZDROJ | NVIDIA

Okrem toho je NVIDIA Shield TV prvá Android TV, ktorá natívne podporuje Google asistenta. Konzola by mala stále načúvať, a to vďaka mikrofónu integrovanému v dodávanom TV ovládači. Podľa prvých dostupných postrehov však inteligentný pomocník stále nefunguje tak, ako by sme si predstavovali.

nvidia-shield-tv-4
ZDROJ | NVIDIA

NVIDIA sa na konferencii bližšie nevyjadrila na margo vnútorností, ktoré zariadenie poháňajú. Nepočuli sme ani známe porovnanie v náraste výkonu oproti minulej generácii. Je teda otázne či sa ďalšie zmeny udiali len po softvérovej stránke.

NVIDIA Shield TV je v základnej verzii so 16 GB úložiskom už dostupná na predobjednanie za cenu približne 220 €. Pro verzia, ktorá disponuje 500 GB pamäťou príde trošku neskôr za približne 330 €.

https://youtu.be/LJXkVx0YgS8
https://youtu.be/rCdi20OMRCA

ZdrojNVIDIA

Komentáre k článku