NVIDIA predstavuje 360 Hz displej určený pre hráčov

ZDROJ | ASUS

NVIDIA vylepšila technológiu G-SYNC, vďaka ktorej sú výrobcovia tretích strán schopní vyrábať displeje s až 360 Hz obnovovacou frekvenciou. Takéto displeje budú patriť jednoznačne k najrýchlejším displejom na svete. Lastovičkou, ktorá prinesie leto, je ASUS ROG monitor práve s 360 Hz frekvenciou.

NVIDIA a ASUS predstavili novinku počas výstavy CES 2020 v americkom Las Vegas. Novinka ASUS ROG Swift 360Hz je prvým monitorom na svete s 360 Hz obnovovacou frekvenciou, čo predstavuje 2,8 milisekundy. Tú je displej schopný vytvárať vďaka technológii NVIDIA G-SYNC a, samozrejme, výkonnou grafikou.

O displej samotný sa postarala spoločnosť AU Optronics. Displej má 24,5″ uhlopriečku a rozlíšenie 1 920 x 1 080 px. To v dnešnej dobe nie je žiadny zázrak a do popredia sa dostávajú QHD alebo 4K UHD displeje aj v hráčskom svete, pri takej obnovovacej frekvencii by bolo 4K UHD možno už poriadny oriešok aj pre grafiku.

ZDROJ | ASUS

Kým pred rokom sa hráči tešili s rastu 144 Hz a 240 Hz displejov, tento rok to budú 360 Hz displeje. Tie majú prispieť k hlavne plynulejším scénam a teda i lepšej hrateľnosti hlavne v akčných hrách.

Novinka sa má na trh dostať ešte tento rok. Bližšie informácie zatiaľ nie sú známe. S najväčšou pravdepodobnosťou s podobnými displejmi príde aj Acer, Dell, HP, Lenovo či Razer ako jedni z najväčších výrobcov hráčskych počítačov a periférií.

ZDROJ | ASUS

ZdrojNVIDIA

Komentáre k článku